40 lat Publicznego Przedszkola w Wieprzu

dodano: poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

2 grudnia 2017r. odbyła się piękna i niecodzienna uroczystość - 40 urodziny Publicznego Przedszkola w Wieprzu z siedzibą na ul. Figurów, której organizatorami byli: dyrektor, nauczyciele i pracownicy obsługi oraz rodzice i dzieci uczęszczające do przedszkola.

Uroczystość zaczęła się o 11.00  dziękczynną Mszą Św. w Kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Wieprzu, którą odprawił ksiądz emeryt Jan Noga oraz ksiądz wikariusz Ireneusz Kurkowski. Na Mszy Św. obecni byli organizatorzy, a także zaproszeni goście, sympatycy i przyjaciele przedszkola. Ponadto Mszę Św. uświetnili swoją obecnością strażacy z OSP Wieprz z pocztem sztandarowym oraz Zespół "Mali Grojcowianie" wraz z kapelą pod przewodnictwem Pani Jadwigi Jurasz i Brygidy Murańskiej, który podczas nabożeństwa wykonał kilka pięknych pieśni.

Na zakończenie uroczystości kościelnych wszyscy obecni mieli okazję wykonać sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie na tle ołtarza, po czym goście udali się do sali Domu Ludowego w Wieprzu, gdzie czekał już na nich pyszny poczęstunek przygotowany przez personel przedszkola oraz rodziców.

Na wstępie zebrani zostali zapoznani z historią Przedszkola w Wieprzu ze szczególnym zwróceniem uwagi na osoby, które miały swój udział w jego tworzeniu. Następnie goście obejrzeli montaż słowno - muzyczny pt. "Nasze przedszkole dawniej i dziś" w wykonaniu przedszkolaków z grupy "Skoczne pajacyki" oraz "Zwinne wiewiórki". Program przygotowały wychowawczynie przedszkolaków we współpracy z Panią Jadwigą Jurasz i Brygidą Murańską. Występ bardzo się podobał, czego goście dawali wyraz poprzez gromkie brawa oraz słowa gratulacji.

Zwieńczeniem uroczystości były podziękowania i gratulacje.

Dyrektor przedszkola w imieniu całej społeczności przedszkolnej podziękowała byłym i obecnym pracownikom przedszkola, sponsorom uroczystości, rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkola oraz instytucjom:  KGW Wieprz, OSP Wieprz, Stowarzyszeniu Społeczno - Kulturalnemu GROJCOWIANIE, ETNO Bankowi Spółdzielczemu Radziechowy - Wieprz, a także Nadleśnictwu Węgierska Górka, które za wsparcie okazywane Przedszkolu w Wieprzu otrzymały tytuł PRZYJACIELA PRZEDSZKOLA.

Za wkład w edukację przedszkolną wielu pokoleń dzieci z Wieprza i Brzuśnika oraz oddaną pracę na rzecz Przedszkola w Wieprzu i jego pracowników, wyróżniona została Pani mgr Maria Leśniak pierwszy dyrektor przedszkola w Wieprzu z siedzibą w budynku na ul. Figurów, której w imieniu byłych i obecnych pracowników przedszkola oraz lokalnej społeczności złożyła podziękowanie obecna dyrektor Pani Danuta Adamczyk. 

Po tej części zaproszeni goście składali na ręce dyrektora przedszkola prezenty dla dzieci, gratulacje i słowa uznania dla całego personelu przedszkola.

Sponsorami tej uroczystości byli:

  • Firma Żywiec Zdrój S.A.
  • Chłodnia KRAUS Łodygowice
  • ETNO Bank Spółdzielczy Radziechowy – Wieprz
  • Piekarnia Tradycyjna Wieprz – Wojciech Świnański
  • Hurtownia warzyw i owoców – Daniel Janica

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim gościom, którzy przybyli na naszą uroczystość i uświetnili ją swoją obecnością. Ponadto dziękuję sponsorom, rodzicom, pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym przedszkola, bez których organizacja takiego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa.

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Wieprzu
Danuta Adamczyk


Fotorelacja z uroczystości na stronie internetowej naszego przedszkola:
www.ppwieprz.szkolnastrona.pl

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
34-381 Radziechowy
Wieprz 700
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl