''Dzielni Ratownicy'' z Publicznego Przedszkola w Wieprzu

dodano: środa, 5 grudnia 2018 r.
W ramach udziału w programie „DZIELNI RATOWNICY” 28.11.2018r przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Wieprzu odwiedził ratownik medyczny Pan Konrad Nycz z firmy „Zabezpieczenia medyczne”.

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje naszej natychmiastowej pomocy.  Często odczuwamy strach, niepewność lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Dlatego też ważne jest  wprowadzanie  do przedszkoli tematyki związanej z udzielaniem  pierwszej pomocy i oswajanie z nią dzieci już od  najmłodszych lat. Przedszkolaki często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od wczesnego dzieciństwa instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy oraz dołożyć wszelkich starań, aby przekazać wiedzę na temat bardzo ważnych dla każdego człowieka numerów alarmowych.

W ramach udziału w programie „DZIELNI RATOWNICY” 28.11.2018r przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Wieprzu odwiedził  ratownik medyczny Pan Konrad Nycz z firmy „Zabezpieczenia medyczne”.  W niesamowity sposób przedstawił potrzebną wiedzę przedszkolakom. Zaangażował wszystkie dzieci do czynnego udziału w warsztatach, które przyniosły wiele radości oraz korzyści edukacyjnych dla każdego dziecka. Przedszkolaki poprzez praktyczne ćwiczenia, zabawę i uważne słuchanie ratownika dowiedziały się, jak należy wykonać resuscytację na fantomach, kiedy i gdzie należy dzwonić podczas sytuacji zagrożenia życia oraz jak należy się zachować w takiej sytuacji. Przedszkolaki na specjalnych telefonach wielkiego formatu wykonywały próby akcji ratunkowej, co przyczyniło się do dodatkowej aktywności odgrywania scenek z elementem dramy, które obejmuje podstawa programowa. Poprzez wiedzę i umiejętności oraz przygotowanie pedagogiczne  i niesamowite podejście do dzieci Pan Konrad zdziałał cuda, prawie każde dziecko po zajęciach chciało zostać ratownikiem, a co najważniejsze biegle posługiwało się wiedzą zdobytą na zajęciach. Rodzice otrzymali instrukcję pierwszej pomocy, przedszkolaki dyplomy, a na utrwalenie zdobytej wiedzy -wielka kolorowanka. Przedszkole otrzymało apteczki oraz  certyfikat „Dzielni Ratownicy” za co serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że takie spotkania jeszcze się powtórzą. Serdecznie dziękujemy firmie „Zabezpieczenia medyczne” z Czechowic Dziedzic oraz Panu Konradowi za wspaniałe warsztaty , rodzicom za sfinansowanie zajęć, a Państwa zapraszamy na stronę internetową naszego przedszkola do obejrzenia fotorelacji w zakładce GALERIA www.ppwieprz.szkolnastrona.pl

 

mgr Anna Dudek
nauczyciel Publicznego Przedszkola w Wieprzu

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
34-381 Radziechowy
Wieprz 700
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl