II Gminny Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków

dodano: poniedziałek, 8 maja 2006 r.
Już po raz drugi odbył się w Przedszkolu w Przybędzy Gminny Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków o puchar Wójta Gminy. Udział w imprezie wzięły dzieci uczęszczające do przedszkola na terenie całej gminy. Łącznie 7 grup.

Uczestnicy przedstawili wybrany przez siebie program, na który składały się wiersze znanych autorów dla dzieci oraz piosenki. Za dobór repertuaru oraz przygotowanie dzieci odpowiadały nauczycielki przedszkoli w Brzuśniku, Bystrej, Juszczynie, Przybędzy, Radziechowach i Wieprzu.

Inicjatorem organizowanej już drugi raz imprezy jest nauczycielka mgr Małgorzata Motyka. Dzięki środkom finansowym pozyskanym od sponsorów (Wójt Gminy, GOK, Bank Spółdzielczy w Radziechowach, firma „Szupex” w Żywcu, GS w Węgierskiej Górce) każde przedszkole otrzymało upominek w postaci gier dydaktycznych oraz sprawnościowych. Dzieci biorące udział w przeglądzie dostały „puchar” słodyczy oraz maskotkę. Główną nagrodę, puchar Wójta Gminy, jury przeglądu pracujące pod kierunkiem dyr. GOK-u Marka Jurasza, przyznało Przedszkolu w Juszczynie.

Udział w przeglądzie był dla dzieci dużym przeżyciem. Miały one okazję zaprezentować się przed swoimi koleżankami i kolegami z innych przedszkoli oraz pochwalić się wieloma umiejętnościami przed gronem zaproszonych gości.

Wyjątkową barwnością strojów wyróżniała się grupa dzieci z Przedszkola z Juszczyny pod opieka nauczycielek: mgr Grażyny Malinki oraz mgr Haliny Kocoń. Duże wrażenie zrobiła ich gazetowa orkiestra prowadzona przez dyrygenta, Panią Wiosnę. Ciekawe stroje zaprezentowały dzieci z Przedszkola w Bystrej, które przedstawiły program pt. „Rybki”.
Wychowankowie Przedszkola w Przybędzy pod kierunkiem swoich nauczycielek zadbały o piękną scenografię, kostiumy i rekwizyty do licznych popisów. Znakomicie ze swej roli współprowadzącej imprezę wywiązała się niespełna sześcioletnia Zuzia Pierwoła.

Tego typu impreza pokazuje, że zarówno szkoły jak i przedszkola nie ograniczają się w swej pracy do realizacji programów nauczania i wychowania. Są nauczyciele wyjątkowo zaangażowani w swą pracę, pełni inicjatywy, którzy chcą dostarczać swoim wychowankom różnorodnych możliwości rozwoju. Radość i uśmiech dziecka jest niewymierną za to nagrodą. Warto się nad tym zastanowić przed zbliżającym się Dniem Dziecka.

Halina Jakubiec

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
Wieprz 700
34-381 Radziechowy
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl