Jesteśmy dumni i czujemy się wyróżnieni z Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, 4 X 2017 r.

dodano: czwartek, 12 października 2017 r.
„Idźmy naprzód z nadzieją!” Pod takim hasłem w dniach 3 – 4 października odbyła się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę w której prawie 15 tysięcy pielgrzymów reprezentowało niemal 400 placówek edukacyjnych.

Wierni przybyli aby podziękować Królowej Polski za ciągłe wstawiennictwo, a także pomodlić się w intencjach Ojca Świętego Franciszka, podziękować za pontyfikat św. Jana Pawła II oraz poprosić o obronę rodzin, świata i Kościoła. Ze wszystkich stron Polski i nie tylko  przybyły  tysiące młodych wiernych zgromadzonych pod jasnogórskimi wałami, na których powiewało  kilkaset sztandarów  z wizerunkiem patrona..

Pielgrzymi ze szkół im. Jana Pawła II przybywając na Jasną Górę mają świadomość, jakie znaczenie w życiu ich patrona ma to miejsce. To on dawał im przykład, jak docierać do świętości. Był wielkim nauczycielem, z którego nauk wciąż czerpią mądrość, wskazówki i siłę do podejmowania codziennych zmagań.  Mimo upływających lat od momentu, kiedy Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca, w jego naukach wciąż odnajdujemy wskazówki jak postępować i wyznaczać cele naszego życia. Mijający czas nie osłabia mocy słów naszego patrona, bo prawda w nich zawarta jest ponadczasowa.

Od siedemnastu już lat pomysłodawcą wielu działań związanych z pielgrzymką jest pan Zbigniew Gumiński. To on dziewiętnaście lat temu, w 1998 r. dostrzegł, jakie znaczenie może mieć postać wybrana na patrona placówki szkolnej w kształtowaniu nowych pokoleń Polaków. Jest pomysłodawcą powstania Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz inicjatorem niezwykłych październikowych spotkań naszej społeczności u stóp Królowej Polski.

Pan Zbigniew w tym roku skierował zaproszenie do Szkoły im Jana Pawła  II  w Ciścu z prośbą o poprowadzenie oprawy muzycznej w czasie uroczystości związanej z obchodami  XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Chór z Ciśca  z radością odpowiedział na zaproszenie, jednocześnie zachęcił do współpracy zaprzyjaźniony chór z Bystrej Żywieckiej.  Szkoły im. Jana Pawła II w Ciścu i Bystrej  corocznie  biorą udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, jednakże, w tym roku w jeszcze bardziej znaczącej i zaszczytnej roli .Oba zespoły pod kierunkiem  Pani mgr Lucyny Hankus współpracując ze sobą ściśle  zapewniły piękną oprawę muzyczną  przed mszą, na mszy oraz swoim śpiewem żegnały pielgrzymów. Niezwykle ciepło i  serdeczne zostaliśmy  powitani i  przedstawieni tysiącom  młodym wiernym zgromadzonym pielgrzymom  pod jasnogórskimi wałami w imieniu gospodarzy Jasnej Góry ojców Paulinów  przez ojca Sebastiana Mateckiego.  W czasie mszy uczennica klasy  III gimnazjum Marta Byrtek zaśpiewała solo psalm, zaś 50- ro Chórzystów pod bacznym okiem nauczycielki muzyki  pracującej w obu placówkach pani mgr Lucyny Hankus  śpiewało pieśni  w dwugłosie z akompaniamentem małego zespołu muzycznego w składzie skrzypiec, keyboardu i gitar.  Jesteśmy dumni i  szczęśliwi, czujemy się bardzo wyróżnieni  tak aktywnym udziałem w tak pięknych uroczystościach w tak niezwykłym miejscu. Cieszymy się, że sprostaliśmy wyzwaniu. Mimo dużych obaw  i lęku nie poddaliśmy się. Modląc się wzmacnialiśmy naszą wiarę nadzieję, że sprostamy nie łatwemu i tak bardzo honorowemu zadaniu, które zostało nam powierzone.  Nasi uczestniczący w pielgrzymce  opiekunowie i  rodzice z dumą i łżą w oku gratulowali nam pięknego występu. Największą nagrodą są gratulacje i ciepłe słowa  od samego Biskup Tomasika, który przewodniczył uroczystościom mszy świętej. Chwile spędzone na Jasnej Górze są dla nas ogromnym  przeżyciem  w wymiarze duchowym, To błogosławiony czas spędzony w Jasnogórskim Sanktuarium  u stóp Królowej Polski.

My skromni uczniowie Szkoły im Jana Pawła II, nauczyciele oraz rodzice z całego serca dziękujemy Ci Panie.

mgr Lucyna Hankus

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
34-381 Radziechowy
Wieprz 700
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl