KONKURS PALM WIELKANOCNYCH W JUSZCZYNIE

dodano: piątek, 1 kwietnia 2005 r.
W Niedzielę Palmową zwaną też Kwitną w Kościele Parafialnym Nawiedzenia NMP w Juszczynie zaroiło się od kolorowych palm wielkanocnych zwanych tu także bagniątkami. Mimo tegorocznego wczesnego terminu tego święta i zalegającego jeszcze wszędzie śniegu co powodowało trudności w pozyskiwaniu zimozielonych roślin, do konkursu w Juszczynie stanęło 135 palm.

Jury konkursu dokonało wstępnej selekcji i do ostatecznej oceny zakwalifikowano 28 palm najbardziej okazałych i tradycyjnych. Jury stwierdziło też z zadowoleniem że większość palm była wykonana zgodnie z tradycją, użyto bibułkowych kwiatów, wstążek, kocanek, dostępnych zielonych roślin (jałowca, leszczyny, cisu, bożego drzewka, kokocu, kopytnika, barwinku). Bagniątka ozdabiano jabłkiem. W większości, palmy nie zawierały sztucznych kwiatów czy ozdób.

Pierwszymi NAGRODAMI nagrodzono palmy Eweliny HOMA, Justyny ŚWINIAŃSKIEJ i Dominiki JAGIEŁŁO. Drugie NAGRODY otrzymali Michał ŻUKOWSKI, Marcin PAWLUS, Tomasz KOZIEŁ i AGNIESZKA SATŁAWA. Równorzędne trzecie NAGRODY otrzymali: Sylwia PORĘBSKA, Katarzyna SKRZYP, Barbara FIJAK, Jakub SYGUT i Wojciech GREŃ. Nagrodę SPECJALNĄ za najwyższą palmę która miała 8 m wysokości otrzymała Maria NIEWIADOMA.

Wręczenie nagród w postaci wydawnictw książkowych i pamiątkowych dyplomów odbędzie się w Juszczynie, 3 kwietnia 2005 r po Mszy św. o godz. 11.00.
Organizatorem Konkursu Palm Wielkanocnych w Juszczynie był Gminny Ośrodek Kultury Radziechowy-Wieprz z siedzibą w Brzuśniku oraz Ks. Kazimierz Buba proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP z Juszczyny.


Gminny Ośrodek Kultury – Jurasz Marek

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
Wieprz 700
34-381 Radziechowy
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl