NASI NA LITWIE!

dodano: wtorek, 1 marca 2005 r.
Na zaproszenie Polonijnego – Szkolnego Klubu Olimpijczyka Wilia w Niemenczynie przebywała reprezentacja BACY Radziechowy.

Nasi zawodnicy wystartowali w dwóch biegach w sobotę 19 lutego w Maratonie Ucienie. Wśród 250 uczestników zawodów po raz wystartowali przedstawiciele z Polski. Zawodnicy mieli do pokonania 15 i 30km stylem dowolnym. W biegu Głównym na dystansie 30km bardzo dobrze spisał się Sebastian Dudek, który na metę przybiegł jako trzeci przegrywając tylko z Olimpijczykami Litwy. Na dystansie o połowę krótszym Edward Dudek był piąty.
Natomiast w niedzielę 20 lutego w Niemenczynie odbyły się tradycyjne zawody narciarskie Wileńszczyzny biały czar. Wspaniała atmosfera i troska Polaków mieszkających w Niemenczynie dała się odczuć na każdym kroku. Główny organizator Olimpijczyk Marian Kaczanowski wraz z całą rodziną ugościł całą drużynę Bacy iście po królewsku. W startach też poszło nam wspaniale, na 8 km stylem klasycznym Sebastian Dudek nie miał sobie równych, a jego ojciec na 5km był drugi. Na całej trasie biegu, oraz w mieście cały czas było słychać mowę polską i doping jakiego trudno było by się spodziewać nawet w Radziechowach (największe skupisko Polaków 60% mówi po polsku. Wszak Prezes Dudek jest bardzo popularny w Niemenczynie. Na zakończenie zawodów Nasz Prezes wręczył puchary dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rejonu Wileńskiego, dla Mariana Kaczanowskiego głównego organizatora pobytu Bacy na Litwie, oraz Starosty Niemenczyna Mieczysława Borusewicza. Nasza cała 5 osobowa ekipa też wracała do Radziechów z pucharami, oprócz pucharów i upominków za zajęte miejsca otrzymaliśmy jeszcze puchar Starosty, a Jerzy Wilman był najstarszym uczestnikiem zawodów 72 lata. Otrzymaliśmy również zaproszenie na majowe biegi przełajowe, a Gmina Radziechowy-Wieprz nawiąże współpracę z miastem Niemenczyn.

Baca

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
Wieprz 700
34-381 Radziechowy
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl