Nowa biblioteka szkolna w Przybędzy otwarta!

dodano: środa, 29 maja 2019 r.
Po kilku latach prac i starań z wielką radością otworzyliśmy nową bibliotekę szkolną. Uroczystość otwarcia odbyła się 9 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przybędzy.

Wzięli w niej udział Wójt Gminy Pan Maciej Mika, Radny Wsi Pan Jan Kosiec, Dyrektor Zespołu Elżbieta Borowik, bibliotekarka Iwona Kłusak. Przecięto  wstęgę, symbolicznie otwierając drzwi do nowego pomieszczenia. Zaproszeni rodzice  podziwiali przestronną, nowoczesną salę, mając w pamięci poprzednią bibliotekę. A było to ciasne, ciemne pomieszczenie, przez które przechodziło się do sekretariatu i magazynu. Spotkanie wywołało wspomnienia Pana Wójta, który, jak się okazało, będąc dzieckiem przez pewien czas mieszkał na poddaszu szkoły w Przybędzy.

Na potrzeby nowej biblioteki zaadaptowane zostały pomieszczenia dawnego mieszkania na poddaszu budynku. Wymagało to gruntownych prac remontowych i wykończeniowych, których podjęło się w czynie społecznym kilku mieszkańców wsi. Remont sfinansowany został z funduszy zgromadzonych przez Radę Rodziców.

Siłą pracy i zaangażowania wielu osób powstała przestronna, nowoczesna biblioteka szkolna, w której  dzieci chętnie przebywają. Oprócz regałów z książkami  jest strefa zabawy i relaksu, w której dzieci czytają, odpoczywają, grają w gry planszowe.  Jest też  strefa multimedialna ze stanowiskami komputerowymi i drukarką przeznaczona  dla uczniów starszych, gdzie mogą poszukiwać informacji i pogłębiać wiedzę. Biblioteka tętni teraz życiem i  jak mówią uczniowie: „Jest sercem naszej szkoły“.

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
Wieprz 700
34-381 Radziechowy
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl