''Pomagamy i uczymy pomagać'' - Publiczne Przedszkole w Wieprzu

dodano: wtorek, 26 marca 2019 r.
W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. W Publicznym Przedszkolu w Wieprzu chcieliśmy, aby nasze przedszkolaki uczyły się odpowiedzialności, wrażliwości na los innych, pokrzywdzonych, bezdomnych zwierząt których wokół nas nie brakuje. Do Schroniska w Żywcu przybywa każdego roku mnóstwo psów i kotów zagubionych i porzuconych przez właścicieli.

Dlatego w naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy i akcesoriów  dla zwierząt przebywających w schronisku w Żywcu. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce.

Rodzice wraz z dziećmi stanęli na wysokości zadania i wspólnymi siłami zebraliśmy  74,1 kg suchej karmy, 19 puszek karmy mokrej, 800g kaszy, dwie smycze oraz kilka maskotek. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk, który z pewnością zaprocentuje w późniejszym czasie.

Więcej informacji oraz zdjęć na anszej stronie:

http://www.ppwieprz.szkolnastrona.pl/art,1072,pomagamy-i-uczymy-pomagac

Anna Dudek
Nauczyciel Publicznego Przedszkola w Wieprzu

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
34-381 Radziechowy
Wieprz 700
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl