PRZEKAZANIE PLACU BUDOWY ''LEWOSKRĘTU'' W GMINIE RADZIECHOWY-WIEPRZ

dodano: czwartek, 5 stycznia 2017 r.
2 stycznia br. nastąpiło przekazanie palcu budowy inwestycji dotyczącej poprawy infrastruktury drogowej przy skręcie na Wieprz w Gminie Radiechowy-Wieprz. Należy przypomnieć, że w/w inwestycja od wielu lat była konieczna z uwagi na Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną obejmującą obszar Gminy Radziechowy-Wieprz i funkcjonujące w niej zakłady.

Zakres prac obejmował będzie między innymi: budowę przejścia dla pieszych, zatoczki autobusowe, 250 m chodnika dla pieszych oraz budowe dodatkowego pasa drogowego do skrętu w lewo. Wartość inwestycji wynosi 570 tyś. złotych, natomiast termin zakończenia budowy lewoskrętu przypada na 28 kwietnia br.

W Przekazaniu placu budowy uczestniczyli Członek Zarządu Powiatu Jan Witkowski, Przedstawiciel wykonawcy firmy RADEX oraz Inspektor Nadzoru. 

W najbliższym czasie Starostwo Powiatowe w Żywcu poinformuje o sposobie wprowadzenia zmiany organizacji ruchu. Jesteśmy przekonani, że w/w inwestycja znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i mieszkańców gminy.

Źródło: zywiec.powiat.pl/post/przekazanie-placu-budowy-lewoskretu-w-gminie-radziechowy-wieprz,2426.html

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
Wieprz 700
34-381 Radziechowy
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl