Publiczne Przedszkole w Wieprzu laureatem konkursu grantowego

dodano: piątek, 18 stycznia 2019 r.
''Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój S.A. - edycja 2018''

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że Publiczne Przedszkole w Wieprzu zostało laureatem konkursu: „Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój - edycja 2018”.  Na konkurs nadesłano 60 projektów, z których komisja konkursowa wyłoniła 16 najlepszych i wśród nich znalazł się również projekt naszego przedszkola pt:

Ekologia modne słowo - odkrywamy je na nowo!”.

Kwota dofinansowania wynosi 9 995,00zł, a fundatorem grantu jest Firma Żywiec Zdrój S.A.
natomiast organizatorem Agencja Promocyjno-Reklamowa DIMEDIA .

Projekt ten ma umożliwić dzieciom poszerzanie wiedzy na temat sposobów i możliwości ochrony środowiska, oraz kształtowanie postaw odpowiedzialnych za stan środowiska. Będzie promował edukację ekologiczną wśród dzieci, ich rodziców i mieszkańców naszej gminy. Daje możliwość współpracy z organami samorządowymi i innymi instytucjami takimi jak: MPWiK , ZPKWŚ, Nadleśnictwo Węgierska Górka w zakresie promowania edukacji ekologicznej. Przedszkolaki zrealizują szereg działań oraz wyznaczonych celów poprzez zajęcia edukacyjne, warsztaty oraz wycieczki organizowane w ramach projektu. Baza naszego przedszkola wzbogacona zostanie między innymi o nowe pomoce dydaktyczne oraz oczyszczacze powietrza, które w znacznym stopniu poprawią warunki pobytu dzieci w naszej placówce.

Nasze przedszkole od zawsze promuje i zachęca do działań ekologicznych, dlatego też cieszymy się, że wraz z Państwem i naszymi przedszkolakami będziemy mogli na nowo zgłębiać tajniki wiedzy o ekologii oraz skorzystać z wielu dodatkowych możliwości, jakie daje nam dofinansowanie grantowe.  Wszystkie nasze projektowe działania służyć będą podniesieniu ekologicznej świadomości lokalnej społeczności, a przede wszystkim  młodego pokolenia, od którego będzie zależała przyszłość naszej planety!

O efektach naszych działań będziemy Państwa na bieżąco informować, a szczegóły projektu znajdują się na stronie internetowej naszego przedszkola. Zachęcamy do jej odwiedzania:

www.ppwieprz.szkolnastrona.pl/art,1046,ekologia-modne-slowo-odkrywamy-je-na-nowo

Anna Dudek
Nauczyciel Publicznego Przedszkola w Wieprzu

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
34-381 Radziechowy
Wieprz 700
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl