Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Jodełki” z Radziechów w Stalowej Woli

dodano: piątek, 25 lutego 2005 r.
Lasowiaczek to nazwa odbywającego się co roku w Stalowej Woli Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Pieśni i Tańca. Jak co roku w festiwalu brały udział zespoły z całej Polski, m.in. Małe Lachy z Nowego Sącza, Małe Słowianki z Krakowa, Lasowiaczek ze Stalowej Woli, Bandoska , Powiśloki, Nowa Huta z Krakowa i in.

Wraz z tymi zespołami miał okazję zaprezentować się RZPiT Jodełki z Radziechów.

Galowy koncert odbył się 4 grudnia w stalowowolskim Domu Kultury, gdzie wystąpiło łącznie 12 zespołów prezentujących folklor z różnych zakątków kraju. Młodzi artyści zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności tanecznych i wokalnych. Jodełki reprezentowały folklor góralski. Na tle pozostałych zespołów Nasz zespół wyróżnił się żywiołowością i autentyzmem, o czym świadczyły gromkie brawa, oraz wyróżnienie w postaci nagrody od Prezydenta Miasta.

Po zakończeniu występów odbyła się dyskoteka integracyjna, jak zwykle owocna w nowo zawiązane przyjaźnie i wspomnienia.

Kolejny dzień festiwalu miał już charakter warsztatów. Jodełki, pod kierunkiem dyrektora artystycznego festiwalu Pana Marka Zaremby, pracowały nad doskonaleniem kroków i tańców innych regionów. Zajęcia te były przygotowaniem przed planowanym wprowadzeniem do repertuaru nowego układu, który zespół pragnie zaprezentować na zbliżającym się jubileuszu 5-cio lecia istnienia. Tancerze nie żałowali swych sił, pamiętając o tym, iż zostały już zakupione przepiękne, oryginalne stroje.

Mimo wyczerpujących koncertów i prób wszyscy wrócili z Festiwalu zadowoleni i pełni zapału do dalszej pracy.

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
Wieprz 700
34-381 Radziechowy
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl