Świetlica w Juszczynie oficjalnie otwarta!

dodano: wtorek, 20 lutego 2018 r.
Na oficjalne otwarcie świetlicy w Juszczynie czekały dzieci, młodzież i seniorzy, którzy od kilku lat starali się o zapewnienie godnych warunków korzystającym z tych pomieszczeń grupom. W końcu 19 lutego o godz. 10:00 odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego obiektu.

Na oficjalne otwarcie wyremontowanej świetlicy w Juszczynie czekały dzieci, młodzież i seniorzy, którzy od kilku lat starali się o zapewnienie godnych warunków korzystającym z tych pomieszczeń grupom. Przeznaczona została na to suma z funduszu sołeckiego, oraz część nagrody otrzymanej w konkursie Urzędu Marszałkowskiego „Piękna wieś województwa śląskiego”, jednak na generalny remont wciąż brakowało. Pod koniec ubiegłego roku znalazł się jednak główny sponsor - Firma Żywiec Zdrój, która zgodziła się pokryć brakujące środki na odnowienie pomieszczeń w Domu Ludowym Juszczyny. Dzięki temu dofinansowaniu świetlica przeszła gruntowny remont i została całkowicie wyremontowana. Zaangażowanie firmy w odnowienie ważnego dla mieszkańców miejsca spotkań, związane jest ze strategią „Dobry sąsiad”, zgodnie z którą Żywiec Zdrój wspiera rozwój miejscowości, w których znajdują się fabryki producenta. Generalny remont trwał od listopada do końca grudnia 2017 roku. Jednak już w maju sami mieszkańcy zabiegali o odnowienie pomieszczeń, kiedy to wolontariusze z Juszczyny – głównie członkowie LKS Juszczyna w ramach Europejskiego Dnia Sąsiada przygotowali pomieszczenia świetlicy do planowanego przedsięwzięcia. Od tego czasu wszyscy z niecierpliwością oczekiwali otwarcia nowych pomieszczeń.

W końcu 19 lutego o godz. 10:00 odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanego obiektu. Na tą uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, a wśród nich m.in. Wójt Gminy Radziechowy - Wieprz, Roman Kurzyk – Dyrektor ds. naukowych i rozwoju, Dyrektor Fabryki Żywiec Zdrój – Przemysław Turski wraz z przedstawicielami pracowników Fabryki Żywiec Zdrój, Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju – Magdalena Konowrocka, Starosta Powiatu Żywieckiego Andrzej Kalata oraz Jan Witkowski - Radny Powiatowy. Obecni byli także korzystający z pomieszczeń świetlicy przedstawiciele Klubu Seniora WRZOS, dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe, LKS z Juszczyny i przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich.

Symbolicznym otwarciem było przecięcie wstęgi przez Wójta Macieja Mikę, Dyrektora Fabryki Przemysława Turskiego oraz Starostę Powiatu Żywieckiego Andrzeja Kalatę. Po tej krótkiej uroczystości obecny wśród zaproszonych gości Ks. Andrzej Zawada – Proboszcz Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Juszczynie,  poświęcił nowy obiekt, po czym wszyscy goście mogli zobaczyć wyremontowane pomieszczenia. Zaprezentowano również krótki film, który zarejestrował stan placówki sprzed remontu, wykonywane w nim prace i wygląd finalny. W trakcie wystąpień przedstawicielka pracowników Żywiec Zdrój przekazała prezenty przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Zbiórka tych podarków to efekt oddolnej akcji wolontariuszy pracujących w Fabryce Żywiec Zdrój. Otrzymane gry planszowe, puzzle i książki z pewnością będą umilać czas spędzony na świetlicy w Juszczynie. Podczas uroczystości odbyły się krótkie występy artystyczne podopiecznych świetlicy w Juszczynie a oprawę muzyczną otwarcia zapewniła Kapela Mali Grojcowianie z Wieprza. Panie z KGW Juszczyna przygotowały poczęstunek dla gości i wszyscy w miłej atmosferze spędzili oficjalnie pierwszy dzień w nowo otwartej świetlicy w Juszczynie. Z pewnością kolejne dni przyniosą wiele radosnych chwil korzystającym z tych pomieszczeń grupom. Mamy nadzieję, że te pomieszczenia będą długo służyły kolejnym pokoleniom. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do otwarcia i remontu świetlicy w Juszczynie. Zapraszamy do foto-relacji z otwarcia.

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
34-381 Radziechowy
Wieprz 700
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl