W trosce o rozwój przedszkolaków

dodano: poniedziałek, 4 marca 2019 r.
W sobotę 2 marca 2019r. w Przedszkolu im. Władysława Pieronka w Radziechowach wzorem lat poprzednich zgromadziły się nauczycielki przedszkoli z terenu całej gminy na szkoleniu pt. "Bumbumkowe Poruszanki".

Tym razem w dniu wolnym od pracy na szkoleniu spotkały się nauczycielki z Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach, Publicznego Przedszkola w Wieprzu i Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bystrej.  Projekt "Bumbumkowe Poruszanki", w oparciu o który prowadzone były warsztaty, jest realizacją wizji wspomagania rozwoju dzieci, począwszy od postawienia pierwszych kroków, aż do końca edukacji wczesnoszkolnej. Właśnie te lata są kluczowe dla rozwoju fizycznego i intelektualnego każdego człowieka. W tym okresie tworzą się zalążki wielu sprawności, które warunkują jakość funkcjonowania człowieka w dorosłym życiu. Celem szkolenia jest połączenie ćwiczeń rozwijających z muzyką we współczesnych aranżacjach. Nauczycielki uczestniczące w warsztatach wzbogaciły swój warsztat pracy o układy taneczne oparte m.in. na założeniach Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, teorii R. Labana, choreoterapii, metody Dennisona oraz zabawy przygotowujące m.in. do nauki pisania, ćwiczące koordynację ruchową, integrujące grupę i wspierające kształtowanie pojęć matematycznych.

Dziękuję prowadzącej szkolenie Pani Elizie Szelidze- Kraus oraz wszystkim obecnym nauczycielkom za wartościowe spotkanie i cudowną atmosferę. Z uwagi na intensywny i obszerny program szkolenia konieczne było przeprowadzenie go w sobotę. Uczestniczące w szkoleniu  nauczycielki przedszkola łączył wspólny cel: troska o rozwój najmłodszych mieszkańców naszej gminy.
 

Małgorzata Kasperek - dyrektor
Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
34-381 Radziechowy
Wieprz 700
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl