Z życia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybędzy

dodano: wtorek, 7 marca 2006 r.
Bieżący rok szkolny w Szkole Podstawowej w Przybędzy jest wyjątkowy ze względu na trwające przygotowania do jubileuszu 50-lecia jej istnienia. Uroczystość zaplanowano na czerwiec. W związku z tym w Szkole dużo się dzieje. Nauczyciele i uczniowie zaplanowali wiele zadań do wykonania.

Po wyjątkowym spotkaniu całej społeczności szkolnej z byłymi kierownikami i dyrektorami w Dniu Edukacji Narodowej, przyszła kolej na cykliczne spotkania z absolwentami, które organizują uczniowie każdej klasy wraz z wychowawczynią.

27 lutego br. zadanie to wykonali uczniowie kl. II i III , którzy zaprosili na spotkanie 6 absolwentów z roku szk. 1989/90. Z zaproszenia skorzystało czworo z nich: Marzena Czadankiewicz, Agnieszka Pierwoła , Daria Adamczyk i Arkadiusz Talik. Wymienieni to pierwsi uczniowie nauczycielki , Elżbiety Kasoń, organizatorki imprezy. W pierwszej części spotkania goście - ku swemu zaskoczeniu - weszli w role uczniów tak zaaranżowane, przez prowadzącą, że stali się liderami grup i pracowali wspólnie z dziećmi. Zadaniem zespołów było zaprojektowanie naszej Szkoły za następne 50 lat. Wspaniałe prace plastyczne wykonane różnymi technikami w obecności dyrektora zaprezentowali liderzy. Niektórym nadal trudno było opanować tremę przed wystąpieniem na forum!

Po krótkiej przerwie goście pojawili się w swoich zawodowych strojach, wywołując konsternację u dzieci. Okazało się , że to urzędniczka , pielęgniarka, ekspedientka i ksiądz!
Przy herbacie i cieście absolwenci wspominali szkolne czasy, opowiadali o swojej pracy zawodowej i odpowiadali na pytania. Z uwagą przeglądali archiwalne dzienniki lekcyjne i inne dokumenty , odnaleźli się w Złotej Księdze.

Miłe spotkanie zakończono wręczeniem gościom okolicznościowych pamiątek oraz ich wpisem do księgi pamiątkowej.

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
Wieprz 700
34-381 Radziechowy
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl