Dziś jest niedziela, 11 kwietnia 2021 r.
Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Bezpłatna mammografia w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w kwietniu 2021

Bezpłatna mammografia w mobilnej pracowni mammograficznej  LUX MED w kwietniu 2021

LUX MED jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne.

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilne pracownie mammograficzne LUX MED będą do dyspozycji Pań w miejscowości:

Wieprz – 23 kwietnia 2021 w godzinach od 8.00 do 14.00 na boisku GKS obok Urzędu Gminy,  Wieprz 700

Węgierska Górka – 26 kwietnia 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy C.H. HUTA, ul. Wyspiańskiego 8

Rajcza – 26 kwietnia 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Parkowa 2

Gilowice – 26 kwietnia 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Domu Strażaka, ul. Strażacka 2

Świnna – 27 kwietnia 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Wspólna 13

 

W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1971. Zachęcamy, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań. Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Anna Niemirska, Specjalista ds. Marketingu i PR
LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia, ul.Nocznickiego 8a, 81-454 Gdynia

m: 607 931 133 e: anna.niemirska@luxmed.pl

Drukuj/PDF

Eksportuj dokument do PDF, jeśli chcesz wydrukować lub zapisać zawartość tej strony.

Udostępnij

Kategorie spraw urzędowych