Uniwersytet Medyczny

Badania uczniów I klas szkół podstawowych - RAPORT

Badania uczniów I klas szkół podstawowych - RAPORT

W czerwcu 2014 roku, w ramach współpracy pomiędzy Śląskim Uniwersytetem Medycznym a Gminą Radziechowy-Wieprz, pracownicy Zakładu Kinezyterapii i Metod Specjalnych przeprowadzili badania uczniów I klas szkół podstawowych z terenu Gminy

BEZPŁATNE badania kręgosłupa dla dzieci naszej gminy

BEZPŁATNE badania kręgosłupa dla dzieci naszej gminy

Szanowni Państwo, w trosce o zdrowie naszych mieszkańców informujemy, że dzięki uprzejmości kardy specjalistów ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, dla dzieci z klas pierwszych uczęszczających do szkół w naszej gminie, zostaną zorganizowane bezpłatne badania skoliozy.

NORDIC WALKING - ciekawa i lubiana forma aktywnego spędzania wolnego czasu

NORDIC WALKING - ciekawa i lubiana forma aktywnego spędzania wolnego czasu

Regularna aktywność fizyczna jest korzystna dla zdrowia. Programy edukacyjne z zakresu aktywności fizycznej oraz odżywiania się odgrywają kluczową rolę w uświadamianiu społeczeństwa o potrzebie prowadzenia zdrowego stylu życia oraz zmniejszania ryzyka wystąpienia chorób przewlekłych.

Życie jest bezcennym darem II

Skala problemu, jeśli chodzi o choroby nowotworowe, jest duża. Późne wykrywanie i niska skuteczność leczenia chorób nowotworowych są powodem, że choroby te zajmują drugie miejsce wśród przyczyn zgonów w Polsce.

WYPROSTUJ SIĘ!

WYPROSTUJ SIĘ!

„Wyprostuj się” – to hasło towarzyszy nam przez całe życie. Odbija się echem sprzed lat, wypowiadane niegdyś przez naszych rodziców, nauczycieli, brzmi równie głośno w naszych ustach na widok zgarbionych sylwetek domowników.

Życie jest bezcennym darem I

Pod tym hasłem promowane są przez NFZ programy profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Szeroko zakrojona akcja ma na celu nie tylko zwiększenie odsetka wykrywalności chorób nowotworowych, ale również uświadomienie znaczenia indywidualnej odpowiedzialności za własne zdrowie.

Sprawozdanie ze spotkania rozpoczynającego współpracę

Sprawozdanie ze spotkania rozpoczynającego współpracę

Sprawozdanie ze spotkania rozpoczynającego współpracę Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM w Katowicach z gminą Radziechowy – Wieprz   Dnia 18 września 2013 roku odbyło się spotkanie Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu Pani prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec – Plinta z Wójtem Gminy Radziechowy – Wieprz Grzegorzem Figurą. W spotkaniu...

Kontakt
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz
Wieprz 700
34-381 Radziechowy
tel. 33 867 66 10
fax. 33 867 66 13
e-mail: ug@radziechowy-wieprz.pl
www.radziechowy-wieprz.pl