Dziś jest niedziela, 11 kwietnia 2021 r.
Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

APEL SAMORZĄDOWCÓW POWIATU ŻYWIECKIEGO

APEL SAMORZĄDOWCÓW POWIATU ŻYWIECKIEGO

Szanowni Państwo,

w okresie od 1 stycznia do 23 marca 2021 roku na terenie całego powiatu żywieckiego liczba zakażeń w wyniku COVID-19 wynosi 4944, mamy także 74 przypadków śmiertelnych. Nowe odmiany wirusa są obecnie wysokim zagrożeniem dla zdrowia i życia – to również zagrożenie dla naszych pracowników, którzy mimo ponoszonego ryzyka wykonują swoje obowiązki administracyjne, społeczne i kryzysowe.

Z uwagi na ogromny wzrost zachorowań nasi urzędnicy pracują w okrojonych składach, niektóre wydziały czy zespoły zmuszone są do czasowego zawieszenia działalności. Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, może dojść do całkowitego zamknięcia urzędów.

Z uwagi na bardzo trudną i dynamiczną sytuację związaną z zachorowaniami na COVID-19 zwracamy się z apelem do Mieszkańców Powiatu Żywieckiego o odłożenie na okres minimum dwóch tygodni załatwiania spraw administracyjnych w naszych urzędach.

Sugerujemy, aby Klienci przede wszystkim kontaktowali się z pracownikami urzędów drogą telefoniczną, elektroniczną lub przesyłali dokumenty pocztą bądź z wykorzystaniem platformy e-PUAP oraz SEKAP.

Prosimy również pomoc w walce z koronawirusem poprzez zachowanie odpowiedzialnej postawy i przestrzeganie przepisów sanitarnych oraz zwracanie uwagi na niebezpieczeństwo osobom ze swojego otoczenia, które tych zasad nie przestrzegają.

Liczymy na Państwa wsparcie!

Z poważaniem,

Starosta Żywiecki

Burmistrz Miasta Żywca

Wójtowie Gmin

Drukuj/PDF

Eksportuj dokument do PDF, jeśli chcesz wydrukować lub zapisać zawartość tej strony.

Udostępnij

Kategorie spraw urzędowych