Dziś jest piątek, 26 kwietnia 2024 r.
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Rzymianin walczył dla Gminy Radziechowy-Wieprz!

To:  Monika Wojtas, Marcin Biegun i Emanuele Kiszka, nagrodami były dyplomy, medale oraz nagrody finansowe 1000 zł. dla każdego z zawodników.

Emanuele Kiszka urodzony w Rzymie do Polski z rodzicami przybył kilka lat temu. Emanuele trenował karate w Bracciano/Rzymu od 5 roku życia, jednakże w Italii nie jeździł na zawody. Po powrocie do Ojczyzny, ówczesny radny sołectwa Bystra Stanisław Pawlus, który bardzo żywotnie interesował się sportem w sołectwie Bystra, zachęcił Emanuele do wstąpienia do Klubu Arawashi. Po aklimatyzacji sportowej w Klubie Arawashi, Emanuele zaczął jeździć na zawody i zdobywać pierwsze sukcesy, choć łatwo nie było. Podkreślić należy w ocenie szkoleniowca, że Kiszka Emanuele jest pierwszym zawodnikiem Klubu Arawashi, który zdobył medal na Mistrzostwach Polski w konkurencji kata.

Marcin Biegun karate trenuje od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Marcin jak jest najbardziej dumny ze swoich pierwszych zawodów z walki kumite na Słowacji. Na zawodach tych zajął pierwsze miejsce, a o medal na Słowacji jest naprawdę trudno – kto był to wie, podczas tych zawodów w finale walczył z rywalem starszym od siebie, ale sportowy duch walki nie zraził go i ani sekundy nie myślał o przegranej.

Natomiast Monika Wojtas, karate trenuje od 15 lat. W zawodach zaczęła brać udział w trzeciej klasie szkoły podstawowej  dzięki zachętom  ze strony rodziców i trenera nie poddawała się. W gimnazjum odniosła pierwszy bardzo ważki sukces na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Obecnie studiuje na V roku psychologię w Uniwersytecie  Śląskim. Karate nadal odgrywa bardzo ważną rolę w jej życiu. Jest zawodniczką karate - shotokan i fudokan Klubu Arawashi Radziechowy Wieprz, ale również trenuje na zajęciach AZSu na uczelni – karate - kyokushin, crossfit oraz pływanie.

Medalem i dyplomem uhonorowany został szkoleniowiec  „Arawashi”- mgr Bogusław Hutman-Wilczek – znany szkoleniowiec i działacz sportowy na Żywiecczyźnie, za wieloletnią pracę szkoleniowo - wychowawczą i doskonałe wyniki sportowe wychowanków karate. Podkreślić należy, że sensei Hutman – Wilczek zajął 8 miejsce w plebiscycie na trenera roku 2016 województwa śląskiego i został najlepiej ocenionym trenerem z powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego, więcej na  www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/wyniki/trener-roku-2016-woj-slaskiego-final-wojewodzki,38062,t,id.html

Nagrody wręczali: Maciej Mika, wójt gminy, Piotr Piela  szef radnych wraz radnymi Rady Gminy Radziechowy-Wieprz.