Dziś jest niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Bezpieczne wakacje - warsztaty dla dzieci w Publicznym Przedszkolu w Wieprzu

Bezpieczne wakacje - warsztaty dla dzieci w Publicznym Przedszkolu w Wieprzu
Bezpieczne wakacje - warsztaty dla dzieci w Publicznym Przedszkolu w Wieprzu

Wakacje dla przedszkolaków już tuż, tuż i wszyscy pragniemy, aby dzieci wróciły po nich do przedszkola zdrowe, wypoczęte i pełne zapału do zabawy. Dlatego też 11 czerwca 2019r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla dzieci pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Warsztaty przeprowadzili funkcjonariusze policji z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Zgodnie z tytułem warsztatów ich nadrzędnym celem było przygotowanie przedszkolaków do "Bezpiecznych wakacji". Dzieci kolejny już raz wzbogacały wiedzę i umiejętności z zakresu zasad ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy w domu, ogrodzie czy nad zbiornikiem wodnym. Uczyły się  wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia swojego i innych.

Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "MAŁYMI RATOWNIKAMI". Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić w naszych milusińskich ideę konieczności niesienia pomocy osobom potrzebującym, a nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą mu pomóc. Dzięki warsztatom dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uniknięcia niebezpiecznych sytuacji lub nawet uratowania komuś życia.

Na zakończenie pragniemy wyrazić wdzięczność Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku Białej Panu mł. insp. mgr Dariuszowi Fajferkowi za wyrażenie zgody na przeprowadzenie warsztatów w naszym przedszkolu.

Natomiast naszym Gościom - Funkcjonariuszom Policji, którzy całkowicie bezinteresownie poświęcili nam czas i podzielili się z dziećmi swoją wiedzą i umiejętnościami bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsze.

DZIĘKUJEMY

Dyrektor oraz cała społeczność Publicznego Przedszkola w Wieprzu

 

Fotorelacja z wydarzenia na naszej stronie internetowej:
http://www.ppwieprz.szkolnastrona.pl/art,1184,bezpieczne-wakacje

Opr. Monika Duraj
nauczyciel Publicznego Przedszkola w Wieprzu

Kategorie spraw urzędowych