Dziś jest niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Biblioteka w Wieprzu w nowym wydaniu!

Biblioteka w Wieprzu w nowym wydaniu!

Remont od początku do końca, z ogromnym zaangażowaniem, przeprowadzili pracownicy gminnej brygady technicznej. Efekty tej pracy już teraz podziwiają odwiedzający nas mieszkańcy.

W rezultacie remontu, powstał dla najmłodszych czytelników piękny ''kącik maluszka'' wyposażony w kolorowe mebelki i piękny dywan. Dzieciaczki w przyjaznym miejscu, otoczone zielenią będą czytać książki i bawić w swoim gronie. Starsza młodzież wreszcie zyskała dla siebie miejsce przy dużym, wygodnym stole, gdzie spotykają się każdego dnia i dyskutują na przeróżne tematy. Dla naszych dorosłych czytelników udało się wyodrębnić spokojne miejsce w drugim pomieszczeniu, w którym można w ciszy wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj literatury, poczytać na miejscu, porozmawiać ze znajomymi. Wyremontowana i o większej powierzchni Biblioteka została wyposażona w rzutnik, konsolę ruchową oraz ekran, dzięki któremu możliwe będzie organizowanie spotkań filmowych, warsztatów i szkoleń.

To dzięki osobom nam przychylnym, które dbają o rozwój kultury w naszych wsiach także Wieprz może pochwalić się nową piękną Biblioteką, która będzie służyć wszystkim mieszkańcom. To niezwykłe, estetyczne miejsce, które nie jest już tylko wypożyczalnią książek, ale także przestrzenią ciekawych spotkań i pogłębiania zainteresowań. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i trud włożony w pomoc przy remoncie Biblioteki. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do naszej placówki. Mieszkańcy Wieprza – nasi wspaniali czytelnicy, dzieci, dorośli i młodzież, ale także Ci którzy być może do tej pory nie korzystali z Biblioteki wreszcie zyskali przyjazne miejsce do spotkań i kreatywnych działań.

Podsumowując to cudowne wydarzenie, ja z mojej strony, pragnę podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się w tej sprawie. Wielką pomocą służyli: Przewodniczący Zarządu Spółki Wodno-Ściekowej Pan Jerzy Kania, Wójt Gminy Radziechowy – Wieprz Pan Maciej Mika. Pracownicy techniczni naszej gminy, słynna „Brygada RR” wykonali remont w profesjonalny sposób. Pani Anita Gancarczyk oraz uczniowie Gimnazjum w Wieprzu: Szczepan Tomiczek, Grzegorz Duraj, Kinga Caputa i Agnieszka Pietraszko, którzy dzielnie wykonywali prace porządkowe a także pomagali przy układaniu książek i w wielu innych, ciężkich pracach.

Za okazałą pomoc jeszcze raz serdecznie dziękuję ! Ewa Talik

info: facebook.com/gbprw

Kategorie spraw urzędowych