Dziś jest niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

"Brzydkie kaczątko" w ogrodzie Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach

"Brzydkie kaczątko" w ogrodzie Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach

Wykluło się pewnego dnia z jaja podrzuconego do kaczego gniazda. Odmienne od pozostałych piskląt, jakieś takie większe, szare i … na podwórku mówiono, że brzydkie.  „Do nikogo, do nikogo niepodobne. A każdy szuka podobnych do siebie.” Hans Christian Andersen uważał baśń Brzydkie kaczątko za swoją najbardziej szczerą autobiografię. Pełen kompleksów ubogi chłopiec przez wiele lat czuł się obco w środowiskach, w których się obracał. Prawdopodobnie każdy będzie miał osobiste skojarzenia z wymową alegorycznej opowieści o tym, że o wartości człowieka decyduje piękno jego osobowości, a nie wygląd zewnętrzny.

Taki właśnie spektakl o tolerancji i szacunku wobec innych przygotowały w tym roku  dla swoich wychowanków nauczycielki Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach. Tolerancja to szacunek nie tylko dla obcej narodowości, niepełnosprawności, poglądów, czy przekonań. To przede wszystkim szacunek dla każdego, różnego od nas człowieka. „Brzydkie kaczątko” to także piękna opowieść o marzeniach i nadziei na lepsze jutro. Obchody Dnia Dziecka to idealna okazja do wystawienia spektaklu o takiej tematyce.

Idealną scenografią do przedstawienia okazał się przepiękny ogród przedszkola w swojej czerwcowej odsłonie.  W piątek 3 czerwca 2022r. na wzniesieniu, niczym na widowni amfiteatru, zasiedli wychowankowie przedszkola przy ul. Świętego Marcina. W ramach obchodów Dnia Dziecka przedszkolaki miały przyjemność uczestniczenia w pięknym, profesjonalnie przygotowanym, interaktywnym przedstawieniu.  A oto skład zespołu aktorskiego:

  • Renata Dziergas (tytułowe „Brzydkie kaczątko”);
  • Dorota Konior (Gospodyni);
  • Jolanta Frey (Kura);
  • Aleksandra Kania (Mama Kaczka);
  • Monika Bejcar (Tata Kaczka);
  • Magdalena Brodka (Indyk);
  • W roli małych kaczuszek: Zosia Kastelik, Hania Dudka, Ola Sapeta i Jessica Lalik.

Z całego serca dziękujemy naszym kreatywnym nauczycielkom za piękną inicjatywę, poświęcony prywatny czas na próby, szycie kostiumów i przygotowanie scenografii. Jak same o tym mówią, każdego roku przygotowują przedstawienia dla dzieci, aby sprawić radość dzieciom i sobie. Z ubiegłych lat pamiętamy: „Trzy świnki” oraz przygotowywane wspólnie z rodzicami:  „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”. I zawsze uśmiech dziecka jest dla aktorów największą nagrodą.  Już za kilka dni kolejny spektakl, tym razem dla wychowanków przedszkola przy ul. Głównej. To był wspaniały dzień w naszym pięknym przedszkolnym ogrodzie. Nie wierzycie? Obejrzyjcie sami.

Z wyrazami uznania:

Małgorzata Kasperek - dyrektor Przedszkola
Władysława Pieronka w Radziechowach

Kategorie spraw urzędowych