Dziś jest niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

RADZIECHOWY: CZERWONY KAPTUREK W PRZEDSZKOLNYCH OGRODACH

RADZIECHOWY: CZERWONY KAPTUREK W PRZEDSZKOLNYCH OGRODACH

„Snuj się, snuj, bajeczko! 
A było tak: niedaleczko, 
Właśnie tutaj, nad rzeczką, 
Mieszkała wdowa z córeczką.” 

I właśnie nad rzeczką Wieśnik w ogrodach Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach w dniach 12 i 15 czerwca 2023r.  nauczycielki przedstawiły dla dzieci bajkę pt.” Czerwony Kapturek”. Sam autor tekstu, Jan Brzechwa, nie mógł wymarzyć sobie trafniejszej scenografii do tego spektaklu. W otoczeniu zieleni, wśród śpiewu ptaków i szumu potoku  Czerwony Kapturek podążał z lekarstwami do swojej chorej babci. Corocznie przygotowywane przez grono pedagogiczne spektakle stały się już tradycją radziechowskiego przedszkola. W poprzednich latach na „scenie” przedszkolnego ogrodu wystawiane były takie sztuki teatralne, jak „Brzydkie kaczątko”, „Trzy świnki”, „Jaś i Małgosia”.  W ubiegłym roku nauczycielki urządziły dodatkowe przedstawienie bajki pt. Brzydkie kaczątko” dla podopiecznych ŚDS „Pod Skrzydłem Anioła” w Radziechowach.

W ramach kontynuacji obchodów Dnia Dziecka radziechowskie przedszkolaki miały przyjemność uczestniczenia w pięknym, profesjonalnie przygotowanym, interaktywnym spektaklu teatralnym.  A oto skład zespołu aktorskiego:

  • Renata Dziergas (tytułowy „Czerwony Kapturek”);
  • Dorota Konior i Monika Bejcar  (zamiennie w roli Babci);
  • Jolanta Frey (Gajowy i Gil);
  • Aleksandra Kania (Wilk);
  • Monika Bejcar i Mirosława Szala (zamiennie w roli wiedźmy narratora);
  • Magdalena Brodka (Mama).

Z całego serca dziękujemy naszym kreatywnym nauczycielkom za piękną inicjatywę i poświęcony prywatny czas na próby, szycie kostiumów i przygotowanie scenografii. Jak same o tym mówią, każdego roku przygotowują przedstawienia dla dzieci, aby sprawić radość dzieciom i sobie. Radość najmłodszych widzów jest dla nich największą nagrodą. To był  wspaniały prezent dla wychowanków Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach.

Małgorzata Kasperek - dyrektor Przedszkola
Władysława Pieronka w Radziechowach

Kategorie spraw urzędowych