Dziś jest niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

DOFINANSOWANIE: panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, magazyny energii, turbiny wiatrowe - ANKIETA do dnia 13.04.2023r.

DOFINANSOWANIE: panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, magazyny energii, turbiny wiatrowe - ANKIETA do...


Związek międzygminny ds. Ekologii w Żywcu z sukcesem zrealizował na ternie Powiatu Żywieckiego programy grantowe dla mieszkańców „Słoneczna Żywiecczyzna” oraz „Ograniczanie niskiej emisji”.

Wzorem poprzednich programów planowane jest pozyskanie środków europejskich na uruchomienie kolejnego programu grantowego dla mieszkańców. W ramach nowej perspektywy unijnej na lata 2021-2027 przewidziano działanie nr FESL.10.06 Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii.

Dofinansowaniem w wysokości do 85% może być objęta budowa, rozbudowa, zakup, montaż infrastruktury służącej do wytwarzania, dystrybucji i magazynowania (na potrzeby danego źródła) energii elektrycznej i cieplnej z odnawialnych źródeł energii (OZE).

 

Dofinansowaniem  mogą zostać objęte:

- instalacje fotowoltaiczne,

- pompy ciepła,

- turbiny wiatrowe,

- źródła oparte na energii pochodzącej z biomasy,

- instalacje OZE wraz z magazynem energii dostosowanym do potrzeb danej instalacji,

- magazyny energii jako element rozbudowy istniejących instalacji do produkcji energii i ciepła z OZE.

 

W związku z powyższym zwracam się do mieszkańców zainteresowanych udziałem w programie o złożenie do dnia 13.04.2023r. ankiety, udostępnionej na dole strony. Ankiety dostępne są także w Urzędzie Gminy Radziechowy-Wieprz. W przypadku zebrania odpowiedniej ilości zainteresowanych mieszkańców, Związek Międzygminny rozpocznie starania o pozyskanie dofinansowania na realizację kolejnego projektu grantowego.

Pliki do pobrania

Kategorie spraw urzędowych