Dziś jest czwartek, 30 listopada 2023 r.
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

DRZEWA - BEZCENNY DAR NATURY

DRZEWA - BEZCENNY DAR NATURY

Z okazji Święta Drzewa w Przedszkolu Małego Księcia w Wieprzu odbyły się piękne warsztaty pod hasłem "Drzewa - bezcenny dar natury". Warsztaty dla naszych przedszkolaków bezpłatnie przeprowadził Pan Władysław Żółty, leśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka - specjalista do spraw edukacji. Spotkanie rozpoczęły przedszkolaki z oddziału IV, które razem z Panią M. Słowy i I. Dudek przygotowały dla naszego gościa i zebranych dzieci krótki montaż słowno - muzyczny, także w języku angielskim.

Podczas warsztatów dzieci miały możliwość wzbogacenia swojej wiedzy na temat drzewostanu lasów, znajdujących się w Beskidzie Żywieckim, roli drzew jakie one pełnią w życiu zwierząt i ludzi. W drugiej części warsztatów wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielami oraz zaproszonym gościem udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie wspólnymi siłami zostało zasadzone piękne drzewo - platan. Będzie to piękna pamiątka po dzisiejszym święcie. Zwieńczeniem zajęcia było obdarowanie dzieci pięknymi upominkami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Węgierska Górka, a także przekazanie podziękowań i prezentów wykonanych przez dzieci Panu Władysławowi Żółtemu.

Serdecznie dziękujemy Panu Władysławowi Żółtemu za przeprowadzenie warsztatów i obecność w naszym przedszkolu. Dziękujemy również Panu Marianowi Knapkowi Nadleśniczemu Nadleśnictwa Węgierska Górka za pozytywną odpowiedź na nasze zaproszenie, współpracę i ufundowanie tak pięknych upominków dla dzieci. Życzymy wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Węgierska Górka wielu sukcesów w pracy zawodowej.

Darzbór!

Przedszkolaki, Nauczyciele i Dyrektor Przedszkola Małego Księcia w Wieprzu

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z wydarzenia na naszej stronie internetowej
https://ppwieprz.szkolnastrona.pl/art,4655,dzien-drzewa-2023

Kategorie spraw urzędowych