
Celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci właściwego stosunku do ochrony naturalnego środowiska, propagowanie dbałości o przyrodę w miejscu zamieszkania oraz uświadomienie im możliwości wtórnego wykorzystywania odpadów.
Konkurs skierowany został do uczniów klas I-III oraz IV-VI.
Młodzi artyści wykonali kolorowe ekoludki, czyli stworki z przeróżnych bajek, przybysze z kosmosu, roboty, kukiełki, czarownice, kucharze. Piękne prace zostały zrobione z surowców wtórnych typu: makulatura, puszki, plastikowe butelki, baterie, zakrętki, tworzywa sztuczne, folie oraz z materiałów naturalnych, np. słomy, drewna, wikliny.
W konkursie wzięło udział 99 uczniów naszej szkoły, którzy wykonali wspaniałe i pomysłowe ekoludki, stwarzając tym samym problem dla komisji dokonującej wyboru najciekawszych prac.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, słodyczami oraz pamiątkowymi dyplomami
Cieszymy się, że konkurs zyskał tak dużą popularność i już dziś zapraszamy do udziału w następnej edycji w przyszłym roku szkolnym.
Opiekun SK LOP w Radziechowach
mgr Sabina Rubys