Dziś jest czwartek, 30 listopada 2023 r.
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Gdzie ukrywa się Pani matematyka? - Poszukiwania prowadzone są w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przybędzy

Gdzie ukrywa się Pani matematyka? - Poszukiwania prowadzone są w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przybędzy

W Szkole Podstawowej w Przybędzy trwają działania związane z realizacją projektu matematycznego: "Gdzie ukrywa się Pani Matematyka? Poszukiwania matematycznych detektywów".

Projekt w całości finansowany jest przez fundację mBanku i skierowany jest do uczniów klas IV, V, VI oraz ich rodziców. Autorką projektu i prowadzącą zajęcia jest Elżbieta Borowik – nauczycielka matematyki. Jest to już trzeci z rzędu projekt finansowany przez mPotęgę mBanku.

W ramach projektu prowadzone są działania, które pomagają uczniom polubić matematykę. Bohaterką projektu jest Pani Matematyka, która ukrywa się, a matematyczni detektywi (uczniowie kl.4,5,6) robią wszystko, żeby ją odnaleźć. Poszukiwania prowadzone są w pomieszczeniach szkoły, w domu, na wycieczce, w otoczeniu szkoły.

Wszystkie ślady obecności Pani Matematyki są zapisywane w notatnikach.

Na zajęciach uczniowie mają również okazję do utrwalania tabliczki mnożenia i dzielenia, poznania ciekawostek matematycznych , a największym powodzeniem cieszą się konkursy matematyczne, w których można pogłębić wiedzę i zdobyć piękne nagrody. Hitem są puzzle z tabliczką mnożenia

Kategorie spraw urzędowych