Dziś jest niedziela, 25 lutego 2024 r.
Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Gmina Radziechowy-Wieprz ponownie otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"

Gmina Radziechowy-Wieprz ponownie otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"


Program "Poznaj Polskę" jest realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej, Fundacją Nauk Humanistycznych oraz Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

W dniu 14 kwietnia 2023r. Gmina Radziechowy-Wieprz zawarła porozumienie z Ministrem Edukacji Narodowej na realizację zadania polegającego na przygotowaniu i przeprowadzeniu w trakcie roku 2023 zgłoszonych przez dyrektorów szkół, wycieczek szkolnych.

Gmina Radziechowy-Wieprz złożyła 20 wniosków i otrzymała dofinansowanie na realizację wszystkich zaplanowanych wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki w wysokości 161 774,40 zł. Całkowita wartość projektu wyniesie 222 047,00 zł  w tym wkład własny 60 272,60 zł. Wkład własny finansowy zapewniony został przez wpłaty rodziców dzieci, które będą uczestniczyły w wycieczce.

Z dofinansowania skorzystali:

Uczniowie Szkoły Podstawowej im ks. Prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach,
którzy otrzymali dofinansowanie  w wysokości – 44 780,00 zł

Uczniowie Szkoły Podstawowej im Jana Klicha w Wieprzu,
którzy otrzymali dofinansowanie w wysokości – 37 154,40 zł

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Brzuśniku,
którzy otrzymali  dofinansowanie w wysokości – 39 900,00 zł

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przybędzy,
którzy otrzymali dofinansowanie w wysokości – 10 000,00 zł

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Polaka w Juszczynie,
którzy otrzymali dofinansowanie w wysokości – 29 940,00 zł

Ze środków pochodzących z dotacji mogą być finansowane: koszty przejazdu, bilety wstępu, usługa przewodnicka, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie uczestników wyjazdu.

Program „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych, urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

O przyznaniu środków dla szkół decydowała kolejność zgłoszeń do wyczerpania budżetu.


Kategorie spraw urzędowych