Dziś jest sobota, 20 sierpnia 2022 r.
Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Gmina Radziechowy-Wieprz realizacje zadanie: „Posiłek w szkole i w domu”

Gmina Radziechowy-Wieprz realizacje zadanie: „Posiłek w szkole i w domu”

Gmina Radziechowy-Wieprz otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa na realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 dla Szkoły Podstawowej im. Jana Klicha w Wieprzu oraz dla Szkoły Podstawowej im. Franciszka Polaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Juszczynie

Wartość dofinansowania119 520,00 zł
(słownie: sto dziewiętnaście tysięcy pięćset dwadzieścia złotych 00/100)

Całkowity koszt zadania 149 400,00 zł
(słownie: sto czterdzieści dziewięć tysięcy czterysta złotych 00/100)

Wkład Gminy Radziechowy-Wieprz 29 880,00 zł
(słownie: dwadzieścia dziewięć tysięcy osiemset osiemdziesiąt złotych 00/100)

Obecnie zaplecze gastronomiczne w obu placówkach jest przestarzałe. Po uzyskaniu dotacji kuchnie w Szkole Podstawowej im. Jana Klicha w Wieprzu  i w Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Franciszka Polaka w Juszczynie, w których przygotowywane są posiłki dla uczniów wzbogacą się o nowoczesny sprzęt AGD i wyposażenie.

W Szkole Podstawowej im. Jana Klicha w Wieprzu z dotacji oraz wkładu własnego zostaną zakupione następujące elementy wyposażenia:

  • piec konwekcyjno-parowy elektryczny, kuchnia elektryczna, zamrażalka, szafa chłodnicza, obieraczka do ziemniaków, patelnia elektryczna uchylna na stelażu, miksery, szatkownice, regał ociekowy, talerze, kubki, miski i wiele innych elementów wyposażenia oraz wykonana zostanie usługa remontowo-adaptacyjna służąca poprawie standardu funkcjonowania stołówki szkolnej.

W Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Franciszka Polaka w Juszczynie z dotacji oraz wkładu własnego zostaną zakupione następujące elementy wyposażenia:

  • piec konwekcyjno-parowy, stoły przyścienne, szafy wiszące, szafy chłodnicze, zmywarka z funkcja wyparzania oraz patelnia uchylna elektryczna.

W ubiegłym roku nowe zaplecze kuchenne i stołówkę oddano w Szkole Podstawowej im. Stanisława Gawlika w Radziechowach w Szkole Podstawowej Przybędzy i w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Brzuśniku na łączna kwotę 96 418,99 zł.

 


Drukuj/PDF

Eksportuj dokument do PDF, jeśli chcesz wydrukować lub zapisać zawartość tej strony.

Udostępnij

Kategorie spraw urzędowych