Dziś jest piątek, 31 marca 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Grojcowianie: Kolejny rozpoczęty sezon

Grojcowianie: Kolejny rozpoczęty sezon

Witamy serdecznie!  Chociaż czas, w którym obecnie żyjemy nie daje nam możliwości realizacji swoich wcześniejszych planów to staramy się nie zrywać kontaktów, nie zaniedbywać naszych pasji, wręcz robimy ile możemy aby pielęgnować tradycję, a co najważniejsze to żyć w radości i wspólnocie.

Jak zawsze systematycznie odbywają się zajęcia wszystkich grup naszego Zespołu od 7 do 70 lat.

Dzięki temu bierzemy udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych, które pozwalają nam się realizować.

W dniu 13 czerwca 2021r. na zaproszenie Centrum Kultury Pogórza w Krakowie młodzież i dorośli członkowie ZR „Grojcowianie” mieli przyjemność zatańczyć i zaśpiewać podczas imprezy plenerowej „Noc Tańca” na Rynku Podgórskim w Krakowie.

Grupa ta jak co roku przygotowuje się również do wzięcia udziału w Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu oraz Przeglądzie Wiejskich  Zespołów Artystycznych w Brennej.

Bierzemy również czynny udział w ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski „Roku Górali w Województwie Śląskim” realizując wraz z Zespołem „Koniaków”  wspólny projekt jakim jest nagranie widowiska „Wesele górali Śląskich i Żywieckich”.

Dzieci z kolei początkiem czerwca brały udział 44 Karpackim  Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w formie on line. Do konkursu przygotowaliśmy program p.t. „Na pasionku” prezentujący zabawy, tańce i śpiewy najmłodszego góralskiego pokolenia. Konkursowe jury nagrodziło nas za „ swobodę wykonawczą dzieci w programie, bardzo dobre stroje oraz tańce” otrzymaliśmy również nagrodę finansową co oczywiście również nas ucieszyło!

W dniach 18 do 21 czerwca „Mali Grojcowianie” br. wyruszyli do Poznania  na zaproszenie zaprzyjaźnionego  Stowarzyszenia „Otwórz się na Folklor”, które jest organizatorem Międzynarodowego XI Festiwalu „Kids Fun Folk” - Poznań 2021.

Dzięki temu spragnieni występów artystycznych oraz wspólnych wypraw młodzi tancerze mogli przeżyć wspaniałą pełną atrakcji turystycznych, artystycznych, a także relaksu i wspólnych zabaw

krótką podróż do pięknego Poznania.

Rozpoczęty sezon artystyczny już uważamy za udany, a to dopiero początek!

Jadwiga Jurasz

Drukuj/PDF

Eksportuj dokument do PDF, jeśli chcesz wydrukować lub zapisać zawartość tej strony.

Udostępnij

Kategorie spraw urzędowych