Dziś jest czwartek, 1 czerwca 2023 r.
Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

GWIAZDY SZERYFA - ROZDANE: Przedszkolaki z Wieprza wzięły udział w akcji UNICEF - ''Szkoła z Prawami Dziecka''

Celem projektu jest:

- zwrócenie uwagi na znaczenie edukacji o prawach dziecka,

- zapoznanie dzieci z zagadnieniami dotyczącymi ich praw,

- wyróżnienie najaktywniejszych działaczy dbających o prawa dziecka wśród lokalnej społeczności poprzez przyznanie im tytułu „Szeryfa Praw Dziecka”.

Zgodnie z założeniami projektu „Szkoła z prawami dziecka” dzieci we wszystkich oddziałach Publicznego Przedszkola w Wieprzu brały udział w zajęciach wychowawczo – dydaktycznych, podczas których poznawały swoje prawa oraz nabywały umiejętności świadomego korzystania z nich. Natomiast nauczyciele poprzez zamieszczanie stosownych informacji w „Kąciku dla Rodziców” zwracali uwagę rodzicom na znaczenie edukacji o prawach dziecka dla ich dalszego prawidłowego rozwoju emocjonalno - społecznego.

Ostatnim akcentem realizacji projektu oraz zwieńczeniem wszystkich działań placówki w jego ramach było wyróżnienie najaktywniejszych działaczy dbających o prawa dziecka wśród lokalnej społeczności poprzez przyznanie im tytułu „Szeryfa Praw Dziecka”.

Decyzją Rady Pedagogicznej Publicznego Przedszkola w Wieprzu oraz przedszkolaków nominowano na Szeryfa Praw Dziecka:

  • Panią Jadwigę Jurasz – założycielkę i kierowniczkę organizacyjną i artystyczną zespołów regionalnych "Grojcowianie" i "Mali Grojcowianie", krzewicielkę kultury ludowej Górali Żywieckich oraz miłości do naszej małej Ojczyzny, członka Rady Powiatu w Żywcu kadencji 2018/2023. Pani Jadwiga tryska energią, jest kreatywna, chłonna wiedzy, aktywna w domu, na estradzie i w firmie, której patronuje.
  • Pana Rafała Gołka – mieszkańca i społecznika Brzuśnika, wielokrotnego sponsora wyjazdów edukacyjnych przedszkolaków, członka Rady Gminy Radziechowy – Wieprz kadencji 2013/2018 i 2018/2023.  Pan Rafał charakteryzuje się otwartością na potrzeby innych i gotowością niesienia pomocy tam, gdzie jest ona konieczna. Wielokrotnie mogliśmy się przekonać o jego życzliwości i odpowiedzialnym podejściu do służby, jaką jest pełnienie funkcji Radnego.
  • Panią  Ewę Talik - pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej Radziechowy Wieprz z filią w Wieprzu. Nominowana przez wszystkie lata pracy włącza się w rozwój czytelnictwa naszych przedszkolaków. Organizuje warsztaty czytelnicze w przedszkolu oraz w siedzibie biblioteki, jest zawsze uśmiechnięta, pogodna i otwarta na potrzeby innych.
  • Panią  Danutę Adamczyk - dyrektora Publicznego Przedszkola w Wieprzu. Jako dyrektor i nauczyciel podchodzi do swojej pracy bardzo profesjonalnie, angażując się całą sobą. Jest obowiązkowa, dokładna, realizując założone cele z wielką pasją i zaangażowaniem, mając na uwadze przede wszystkim dobro dzieci. Jako człowiek jest osobą empatyczną, przyjazną, otwartą i wrażliwą na potrzeby innych. Wielokrotnie mogliśmy się przekonać o jej życzliwości i aktywnej pracy na rzecz dzieci.

Gorąco dziękujemy nominowanym za przyjęcie odznaczeń i gratulujemy wielu działań na rzecz dzieci z naszego środowiska lokalnego. Wierzymy, że odznaki Szeryfa Praw Dziecka będą dla Państwa dodatkową motywacją do dalszych wysiłków na rzecz dzieci. Życzymy również wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Rada Pedagogiczna oraz Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Wieprzu

 

Fotorelacja z uroczystości wręczania Nominacji dostępne na naszej stronie internetowej:
http://www.ppwieprz.szkolnastrona.pl/art,1192,gwiazdy-szeryfa-rozdane

 

Opr. Anna Dudek
nauczyciel Publicznego Przedszkola w Wieprzu

Drukuj/PDF

Eksportuj dokument do PDF, jeśli chcesz wydrukować lub zapisać zawartość tej strony.

Udostępnij

Kategorie spraw urzędowych