Dziś jest niedziela, 25 lutego 2024 r.
Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Hiszpanie znowu odwiedzają radziechowskie przedszkole

Hiszpanie znowu odwiedzają radziechowskie przedszkole

Kolejny już raz w tym roku szkolnym Przedszkole im. Władysława Pieronka w Radziechowach gościło nauczycieli z Hiszpanii. Przypomnijmy, że jesienią odwiedziły nas nauczycielki z Jaén w Andaluzji. Natomiast 10 marca 2022r. w naszym przedszkolu miała miejsce wizyta studyjna nauczycielek ze szkoły podstawowej i przedszkola CEIP El Quiñón w miejscowości Seseña znajdującej się w prowincji Toledo sąsiadującej z Madrytem. Panie realizują finansowany ze środków Unii Europejskiej projekt #Erasmus Plus. W ramach programu mobilności edukacyjnej  nauczycielki przyjechały do zaprzyjaźnionej z naszym przedszkolem Szkoły Podstawowej Nr 2 im Św. Franciszka z Asyżu w Cięcinie.

Tym razem rolę przewodnika i tłumacza pełniła nauczycielka języka angielskiego w naszym przedszkolu, Jolanta Frey. W ramach wizyty studyjnej hiszpańskie nauczycielki obserwowały zajęcia z języka angielskiego oraz zajęcia regionalne. Mieliśmy przyjemność zaprezentować hiszpańskim pedagogom regionalny charakter placówki. Przedszkolaki w pięknych góralskich strojach, śpiewające hymn  naszego przedszkola wzbudziły zachwyt zagranicznych gości, którzy spędzili z nami cały dzień. Wspólna zabawa w ogrodzie przedszkolnym sprzyjała podziwianiu otoczenia przyrodniczego radziechowskiego przedszkola. Spotkanie było okazją do wzajemnej nauki języka hiszpańskiego i polskiego. Stanowiło też doskonały pretekst do rozmów i zajęć o roli Unii Europejskiej i kulturze Hiszpanii. W  ten oto sposób działalność Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach mogą poznać uczniowie i nauczyciele z dalekiego Toledo w Hiszpanii. Żywiecczyzna zrobiła na Hiszpankach ogromne wrażenie. Za kilka tygodni odwiedzi nas kolejna grupa hiszpańskich pedagogów.

Odwiedziny w przedszkolu hiszpańskich nauczycielek, a także  perspektywa kontynuacji współpracy w przyszłości, stanowią nieocenioną motywację dla  językowej i kulturowej edukacji naszych wychowanków. Wydarzenie to stanowi kolejną cegiełkę w procesie budowania pozytywnego obrazu Polski oraz promocji przedszkola i miejscowości w Europie. Jesteśmy wdzięczni pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Cięcinie- Agnieszce Ryczkiewicz za umożliwienie nam uczestnictwa w tak wartościowej międzynarodowej wymianie.  Serdecznie pozdrawiamy koleżanki i kolegów ze szkoły podstawowej i przedszkola CEIP El Quiñón w miejscowości Seseña w Hiszpanii.

Małgorzata Kasperek - dyrektor Przedszkola
im.
Władysława Pieronka w Radziechowach

Kategorie spraw urzędowych