Dziś jest wtorek, 31 stycznia 2023 r.
Imieniny: Joanny, Ksawerego, Luizy
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Hiszpańscy goście w radziechowskim przedszkolu

Hiszpańscy goście w radziechowskim przedszkolu

W dniu 24 listopada 2021r. Przedszkole im. Władysława Pieronka odwiedzili wyjątkowi goście: dwie nauczycielki ze szkoły podstawowej i przedszkola CEIP Alcalá Venceslada - Jaén w Hiszpanii. Panie realizują finansowany ze środków Unii Europejskiej projekt #Erasmus Plus. W ramach programu mobilności edukacyjnej  nauczycielki przyjechały do zaprzyjaźnionej z naszym przedszkolem Szkoły Podstawowej Nr 2 im Św. Franciszka z Asyżu w Cięcinie. Mieliśmy przyjemność zaprezentować hiszpańskim pedagogom góralski regionalny klimat placówki, metody pracy w zakresie nauczania języka angielskiego, rytmiki, edukacji szachowej. Nasi wychowankowie uczestniczyli w zajęciach o emocjach prowadzonych przez hiszpańską nauczycielkę przedszkola. Wspólnie uczyliśmy się prawidłowej wymowy powitań, podziękowań i pożegnań w języku hiszpańskim i polskim. Wizyta zagranicznych gości stanowiła doskonały pretekst do rozmów i zajęć o roli Unii Europejskiej i kulturze Hiszpanii. W  ten oto sposób działalność Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach mogą poznać uczniowie i nauczyciele w dalekiej Andaluzji. Dzięki uprzejmości Gminnego Centrum Kultury Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz oraz właścicielom pasieki „Radziechowska Barć” wraz z nauczycielkami do Andaluzji powędrują pamiątki ceramiczne  autorstwa Eweliny Wiercigroch-Dudki, foldery o tradycjach regionalnych naszej gminy i oczywiście radziechowskie miody. Wśród pamiątek jest także  film  dokumentujący tegoroczne obchody Święta Patrona Przedszkola im. Władysława Pieronka oraz album na temat historii Radziechów.

Odwiedziny w przedszkolu hiszpańskich pedagogów, a także  perspektywa kontynuacji współpracy w przyszłości, stanowią nieocenioną motywację dla językowej i kulturowej edukacji naszych wychowanków. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację wydarzenia. Jesteśmy wdzięczni pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Cięcinie- Agnieszce Ryczkiewicz za tak wartościową współpracę oraz pełnienie roli tłumacza. Serdecznie pozdrawiamy koleżanki i kolegów ze szkoły podstawowej i przedszkola CEIP Alcalá Venceslada w Jaén na południu Hiszpanii.

Małgorzata Kasperek - dyrektor Przedszkola
im. Władysława Pieronka w Radziechowach

Drukuj/PDF

Eksportuj dokument do PDF, jeśli chcesz wydrukować lub zapisać zawartość tej strony.

Udostępnij

Kategorie spraw urzędowych