Dziś jest niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

III Piknik Ekologiczny za nami!

III Piknik Ekologiczny za nami!

Liczne atrakcje i piękna, letnia pogoda sprawiły, że tego dnia w amfiteatrze szkoły wyjątkowo licznie zjawili się mieszkańcy Radziechów oraz zaproszeni goście: Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka P. Marian Knapek, Proboszcz parafii pw. św. Marcina w Radziechowach Piotr Pokojnikow, sekretarz gminy Radziechowy-Wieprz P. Grzegorz Biela, Radni Gminy Radziechowy- Wieprz, sołtys Radziechów P. Janina Tlałka, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Radziechowach P. Jadwiga Koźlik, prezes OSP Radziechowy P. Tomasz Kliś, dyrektorzy placówek  oświatowych z terenu naszej gminy oraz przewodnicząca Rady Rodziców P. Andżelika Kupczak.  

W tym roku piknik połączony był z oficjalnym otwarciem nowego obiektu sportowego przy naszej placówce - Otwartej Strefy Aktywności oraz podsumowaniem projektu ekologicznego Świat Niszczony Globalnie – Ratuj Lokalnie. Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości oraz uroczystym przecięciu wstęgi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali programy artystyczne związane z tematyką ochrony środowiska. Zgromadzeni goście mieli okazję m.in. obejrzeć przedstawienia, wysłuchać piosenek, obejrzeć pokaz eko -mody czy poznać pomysły na kreatywny recykling. Jak co roku, strażacy zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy oraz cięcia samochodu. W trakcie trwania całego pikniku można było wziąć udział w licznych zabawach i konkursach, spróbować swojego szczęścia na loterii fantowej, zapoznać się ze stoiskami edukacyjnymi np: przyrodniczym kołem fortuny lub uczestniczyć w zajęciach „Ze starego nowe” podczas których uczestnicy pikniku ze starych podkoszulek robili  ekologiczne torby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty lepienia z gliny, które prowadziła pani Ewelina Wiercigroch- Dudka. Podczas pikniku można było skosztować smacznych dań naszego bufetu. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy uczestnicy bawili się w rytm ZUMBY po której rozpoczęła się zabawa taneczna zorganizowana przez Radę Rodziców, która trwała do późnych godzin wieczornych.

W imieniu Dyrekcji szkoły oraz grona pedagogicznego dziękujemy gościom za tak liczne przybycie, rodzicom za pomoc w organizacji pikniku oraz sponsorom, dzięki którym można było uatrakcyjnić wiele konkursów i zabaw.

Piknik został zorganizowany w ramach podsumowania projektu: "ŚWIAT NISZCZONY GLOBALNIE-RATUJ LOKALNIE" współfinansowanego przez firmę Żywiec Zdrój S.A. w ramach konkursu grantowego pn."Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój-edycja 2018"


Kategorie spraw urzędowych