Dziś jest wtorek, 21 maja 2024 r.
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Informacja Starostwa Powiatowego w Żywcu o planowanej zmianie organizacji ruchu w żywcu (ul. Kopernika, koło nowego szpitala)


Starostwo Powiatowe w Żywcu informuje o planowanej zmianie organizacji ruchu związanej z realizacją inwestycji pn.: „Przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 945 Żywiec - Korbielów (ul. Kopernika) z drogą powiatową nr 1428 S Żywiec - Trzebinia - Juszczyna (ul. Isep) na rondo w miejscowości Żywiec.”

Zmiana w organizacji ruchu będzie polegać na zamknięciu odcinka drogi (ul. Kopernika), w miejscu budowy ronda od dnia 6 czerwca 2023 r. do 14 sierpnia 2023 r.

Zamknięcie ruchu wynika z uwarunkowań technologicznych, w szczególności wykonania prac związanych z betonowaniem w jednym ciągu technologicznym oraz koniecznej przerwy na uzyskanie wymaganej wytrzymałości betonu.

W związku z powyższym zaleca się skorzystanie z alternatywnych dróg przedstawionych na załączonych mapach:

1. Połączenie z kierunku Gilowice, Ślemień, a miejscowością Pewel Mała przez Pewel Ślemieńską lub przez miejscowości Rychwałd i Rychwałdek.

2. Połączenie z Żywca w stronę Jeleśni, Koszarawy i Korbielowa przez Trzebinię, Juszczynę.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy. Zwracamy się do użytkowników drogi o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do tymczasowego oznakowania!

Źródło: https://zywiec.powiat.pl/post/informacja-o-planowanej-zmianie-organizacji-ruchu-w-zywcu-ul-kopernika,5218.html

 


Kategorie spraw urzędowych