Dziś jest niedziela, 28 maja 2023 r.
Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

KARATE Z WIEPRZA

KARATE Z WIEPRZA

W sali gimnastycznej w Wieprzu młodzi karatecy szkolący się pod okiem trenerów z Polski i Słowacji, rywalizowali po dość długiej przerwie. Sporty walki należą do najdawniejszych form wychowania społeczeństwa. Sprawność fizyczna w walce była dawniej warunkiem do przetrwania (choć w dzisiejszych czasach vide wschód, może takową być), stąd młódź od najmłodszych zaprawiano do aktywności starców, a tym samym do aktywności fizycznej. Sport jako taki jest nierozerwalnie związany z dziejami cywilizacji, truizmem jest  stwierdzenie, iż wyższy poziom rozwoju społeczeństwa, tym ważniejsze miejsce dla sportu w aktywności jego ziomków. Mając powyższe na względzie, po wyczerpujących treningach, młody narybek z Arawashi udał się demonstrować swoje umiejętności. Zmagania młodych sportowców odbyły się w ramach partnerskiej współpracy pomiędzy sekcją karate w Wieprzu, gdzie rywalizowała młodzież z Pietrzykowic oraz sekcje i kluby, w których trenuje młodzież z Twardorzeczki, Rajczy, Radziechów, Wieprza i Żywca. W przedsięwzięciu brały udział również kluby Age-Kan z Żywca, Washi - Do z Żywca oraz Oyama – Junior z Milówki. Zaprezentowano pięć konkurencji układów technik kata oraz dziewięć konkurencji walki sportowej kumite. Pomimo różnicy w trenowanych stylach, drobiazgi te nie stanowiły większych problemów pomiędzy prezentującymi swój sportowy kunszt, którzy nie pierwszy raz już skrzyżowali rękawice. Podczas rywalizacji dało się spostrzec piekielną waleczność i zadziorność młodych adeptów sztuk walki z Radziechów i Wieprza w rywalizacji o trofea. Z naszej gminy medalowo zaprezentowali się zdobywając w prezentacjach układów technik kata i walk kumite.

złoto: Póda Julia, Juraszek Karol, Noga Franciszek, Piecuch Adam i Kujawska Aleksandra

srebro: Pawlus Zuzanna,Niewiadomy Adam, Pawlus Karolina, Juraszek Piotr,

brąz: Juraszek Aleksandra, Piątek Tymoteusz, Bury Adam, Niewiadomy Sara,

 

Główne nagrody w Kata Super-Mistrz ufundowane przez Marszałka Województwa Śląskiego wywalczyli; 1 Radosław Walaszek Wahi-Do Żywiec 2 Nikolas Dzwonek Arawashi Słowacja, 3 Pawlus Zuzanna i Póda Julia Arawashi Wieprz

 

Jak podkreśla szkoleniowiec z klubu „Arawashi” Bogusław Hutman-Wilczek, prezentacja sportowego kunsztu adeptów sportów i sztuk walki stała na wysokim poziomie sportowym i była zorganizowana w miłej i pogodnej atmosferze, czego dowód dali rodzice i sympatycy, którzy licznie przybyli kibicować swoim pociechom. Dla młodych karateków była to kolejna lekcja w pokonywaniu zmagań sportowych i barier językowych w sportowym żargonie karate. Pokazy sportowego talentu karate młodych adeptów z Żywiecczyzny zaszczycili Pani Agnieszka Biegun radna Województwa Śląskiego – która przekazała piękne nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz Pan Maciej Mika – który również dorzucił dary dla zawodników biorących udział w aktywności sportowej. Rywalizacja zakończyła się w pogodnej atmosferze za co organizatorzy serdecznie dziękują tym, którzy przyczynili się i wspierali turniej a szczególnie anonimowemu sponsorowi, który ufundował nagrody finansowe dla zawodników.

Drukuj/PDF

Eksportuj dokument do PDF, jeśli chcesz wydrukować lub zapisać zawartość tej strony.

Udostępnij

Kategorie spraw urzędowych