Dziś jest czwartek, 1 czerwca 2023 r.
Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

KARATECY ZAKOŃCZYLI TRUDNY ROK SZKOLENIOWY!

KARATECY ZAKOŃCZYLI TRUDNY ROK SZKOLENIOWY!

Turniej organizowany przez Klub „Arawashi”, o którego tradycjach i zasługach dla sportu, zwłaszcza młodzieżowego, już pisano, młodzi karatecy  z naszej gminy uczcili pierwszym w tym roku turniejem po przeszło rocznej przerwie spowodowanej covidem, zorganizowanym w Rajczy, w którym wzięli udział najlepsi zawodnicy klubów z Żywiecczyzny. Choć czasy kiedy górale walczyli na ciupagi odeszły w zapomnienie, teraz młode pokolenie, dalecy potomkowie  Hetmanów  Zbójnickich , walczyli  o  symboliczne „dukaty”. Cztery nagrody finansowe były atrakcją rywalizacji w konkurencji kata open, oprócz nagród finansowych były również nagrody rzeczowe. Karatecy rywalizowali w dwóch konkurencjach walk kumite oraz technik kata, gdzie w konkurencji open toczyły się zażarte boje, których celem było zdobycie nagród finansowych, miło zakomunikować, że dwie z czterech nagród trafiły do zawodniczki i zawodnika z naszej gminy.  Na turniej przybyli Pani Agnieszka Biegun Radna Sejmiku Województwa Śląskiego a także licznie kibice rodzice kibicując swoim faworytom sportowym. Podczas zawodów „Arawshi” zaprezentowało młodych, nowych zawodników, tworzących  wspaniały wspierający się team, oraz zawodnicy klubu którzy już zakończyli swoje sportowe kariery występując w roli arbitrów. Nie były to łatwe pojedynki, a o zwycięstwo przyszło walczyć  do samego końca. Wielkie brawa należą się młodym klubowiczom z drużyny, którzy przecierali swój bojowy szlak – to naprawdę była dla nich przyjemność startować w doborowym towarzystwie doświadczonych karateków. Dało się odczuć, że gospodarze łatwo nie dadzą sobie zgarnąć trofeów i choć dwie nagrody główne została w Rajczy i Zwardoniu, to pozostałe nagrody opuściły Rajczę 3 miejsce zajęła Julia Figura i Julia Póda trenujące w Wieprzu, jak można dostrzec w karate dziewuchy są lepsze, podkreśla szkoleniowiec Bogusław Hutman-Wilczek. Łącznie rozegrano 36 osobokonkurencji kata oraz 28 osobokonkurencji kumite.
-Udało nam się zachować formę i dyspozycję jeszcze z rywalizacji w Czechach i Słowacji, co skutkowało przewagą fizyczną i mentalną nad rywalami. Uważam, że pokazaliśmy dobre lokalne karate – tak o starcie drużyny „Arawashi” powiedział Ryszard Stoecker, sekretarz tego klubu. Z kolei szkoleniowiec Bogusław Hutman – Wilczek wskazuje, że największą trudnością było rozpracowanie rywali. - o ile drużyny gości, na początku,  walczyły w zbliżony do naszego sposób, o tyle nasi finałowi przeciwnicy, walczyli już w zupełnie innym stylu. Na szczęście zawodnicy, którzy jeżdżą na międzynarodowe zawody pomogli swym młodszym ułożyć dobrą taktykę, która pozwoliła nam dotrzeć do stref z nagrodami i powiększyć zasoby finansowe. Hutman-Wilczek z dumą podkreśla, że trzy z czterech nagród finansowych wywalczyły dziewuchy.

Do pozycji medalowych dotarli:

Układy technik kata dziewczyn do 11 lat:
1. Żukowska Laura
2. Póda Julia
3. Pawlus Zuzanna i Pawlus Karolina

Układy technik kata dziewczyn powyżej 11 lat:
1. Figura Julia
2. Oleś Aleksandra
3. Zasada Nadia i Juraszek Karolina

Układy technik kata chłopaków do 11 lat:
1. Niewiadomy Adam
2. Piecuch Adam
3. Juraszek Bartłomiej

Układy technik kata chłopaków powyżej 11 lat:
1. Płoskonka Bartosz
2. Tyszczuk Oliwier
3. Arczyński Wiktor

Układy technik kata open z nagrodami po 100 zł:
1. Płoskonka Bartosz
2. Oleś Aleksandra
3. Figura Julia i Póda Julia

W konkurencji walki kumite - chłopaki do 10 lat do 24 kg:
1. Bednarski Antoni
2. Piecuch Adam
3. Bednarz Oskar i Kosiec Antoni

W konkurencji walki kumite - chłopaki do 10 lat powyżej 24 kg:
1. Juraszek Karol
2. Juraszek Piotr
3. Bednarz Filip

W konkurencji walki kumite - dziewczyny do 10 lat open:
1. Pawlus Karolina
2. Żukowska Laura
3. Wolska Emilia i Lach Hanna
4. Niewiadomy Sara

W konkurencji walki kumite - chłopaki do 12-14 lat:
1. Arczyński Wiktor
2. Niewiadomy Adam
3. Juraszek Bartłomiej

W konkurencji walki kumite - dziewczyny 12-14 lat do 34 kg:
1. Kachel Julia
2. Zasada Nadia
3. Póda Julia

W konkurencji walki kumite - dziewczyny 12-14 lat powyżej 34 kg:
1. Oleś Aleksandra
2. Juraszek Klaudia
3. Napierała Anna i Kujawska Aleksandra

W konkurencji walki kumite - dziewczyny 15-16 lat :
1. Dzierżęga Martyna
2. Figura Julia

W konkurencji walki kumite - chłopaki 15-16 lat:
1. Płoskonka Bartosz
2. Tyszczuk Oliwier

* Zawodnicy naszej gminy pogrubioną czcionką

Drukuj/PDF

Eksportuj dokument do PDF, jeśli chcesz wydrukować lub zapisać zawartość tej strony.

Udostępnij

Kategorie spraw urzędowych