Dziś jest środa, 28 lipca 2021 r.
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Kolejne spotkanie w ramach działań „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Partnerem akcji jest Urząd Gminy w Jeleśni oraz Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz!

Kolejne spotkanie w ramach działań „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Partnerem akcji jest Urząd Gminy...

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie przeprowadzone w ramach działań „Jednośladem bezpiecznie do celu z żywiecką drogówką i Radiem Bielsko”. W czasie spotkań każdy miłośnik jednośladów, który przyjechał w wyznaczone miejsce otrzymał przydatny gadżet poprawiający bezpieczeństwo. Priorytetem tych działań jest zwrócenie uwagi użytkowników jednośladów na istotne aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Partnerem akcji jest Urząd Gminy w Jeleśni oraz Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz.

Trwają ogólnopolskie działania”Jednośladem bezpiecznie do celu”. Ich priorytetem jest m.in.:
-
informowanie o konieczności przygotowania pojazdu do sezonu,
-
eliminowanie i ograniczenie zagrożeń na drodze takich jak: nadmierna prędkość, kierowanie po spożyciu alkoholu, zły stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu,
-
promowanie bezpiecznych zachowań,
- poprawa widoczności uczestników ruchu drogowego, korzystanie z elementów odblaskowych oraz używanie kasków ochronnych przez rowerzystów.

W myśl tych działań policjanci z żywieckiej drogówki wspólnie z redaktorami Radia Bielsko na terenie powiatu żywieckiego spotykają się z miłośnikami jednośladów. Wczoraj policjantów i redaktorów Radia Bielsko spotkać można było w Żywcu w rejonie ul. Świętego Wita oraz w Zarzeczu na ul. Plażowej. W działaniach uczestniczyli również strażnicy ze Straży Miejskiej, którzy służbę pełnili na rowerach, a także policjantka z wydziału prewencji żywieckiej komendy, która z młodszymi uczestnikami spotkań rozmawiała o tym, jak bezpiecznie spędzać wakacje. Wszyscy rozdawali kierowcom jednośladów przedmioty poprawiające ich bezpieczeństwo. Odblaskowe szelki, etui, kaski, dzwonki czy światełka te i inne gadżety trafiły do każdego, kto przyjechał w wyznaczone wcześniej miejsca. Przedmioty te zostały zakupione przez Urząd Gminy w Jeleśni oraz przez Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz, które są partnerami działań. W czasie spotkań policjanci I strażnicy miejscy rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialnych zachowań w ruchu drogowym. Wkrótce kolejne spotkanie!

https://zywiec.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/316053,Kolejne-spotkanie-w-ramach-dzialan-Jednosladem-bezpiecznie-do-celu.html


Drukuj/PDF

Eksportuj dokument do PDF, jeśli chcesz wydrukować lub zapisać zawartość tej strony.

Udostępnij

Kategorie spraw urzędowych