Dziś jest wtorek, 21 maja 2024 r.
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Koncerty, nagrody i wyróżnienia

Koncerty, nagrody i wyróżnienia

W ramach prezentacji scenicznych prestiżowego konkursu 54. Festiwalu Folkloru Górali Polskich Zespół Regionalny „GROJCOWIANIE” z Wieprza wraz z Zespołem Regionalnym „ROMANKA” z Sopotni Małej wystąpił z programem - "Z koniem po Niysopuście". W ocenie Jury program otrzymał WYRÓŻNIENIE REGULAMINOWE w kwocie 2.700,- zł 

W przeglądzie na żywieckim Rynku wystąpiła żeńska grupa śpiewacza „GAŹDZINY SPOD GROJCA” z Wieprza która otrzymała równorzędne II miejsce oraz nagrodę pieniężne w kwocie 600 zł.

„Grojcowianie” zatańczyli również na estradach Tygodnia Kultury Beskidzkiej - 3.08 w Szczyrku i 4.08 w Oświęcimiu.

Po raz drugi podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu odbył się Dzień Folkloru Dziecięcego! To wydarzenie potwierdza jak bardzo ważne jest wspieranie naszych Zespołów Dziecięcych. To te dzieci wkrótce zasilą zespoły młodzieżowe i będą kontynuacją, która pozwoli nam kultywować nasze tradycje! Piękny koncert przy pełnej widowni, wspaniali tancerze i muzykanci! W tej grupie Zespołów nie zabrakło „Małych Grojcowian” z Wieprza a konferansjerami imprezy też byli młodzi tancerze z naszego Zespołu.

W sobotni wieczór w Żywieckim Amfiteatrze członkowie Zespołów Regionalnych „Grojcowianie”, „Pilsko”, „Romanka” oraz „Żywczanie” połączyli swoje siły aby wspólnie zatańczyć integracyjny taniec KOŃ wraz z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej.

Niesamowita radość, wzruszenie i emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom tego wydarzenia! Brawa dla wszystkich!!!

Kategorie spraw urzędowych