Dziś jest niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

KRUS przypomina i zachęca do wzięcia udziału w konkursach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o trwającym Konkursie w ramach Międzynarodowej Strategii „Wizja Zero”, której głównym celem jest wyeliminowanie zagrożeń przy pracy oraz chorób zawodowych. W tegorocznej edycji konkursu Kasa chce zwrócić szczególną uwagę na funkcjonowanie rodziny w gospodarstwie rolnym, w odniesieniu do 7 Złotych Zasad Strategii Wizja Zero.

Zadanie konkursowe jest skierowane do młodzieży w wieku od 13 do 21 lat i ma na celu stworzenie krótkiego filmu promującego bezpieczne zachowania w rolnictwie, oczywiście z podkreśleniem roli rolniczej rodziny w kształtowaniu zasad ochrony  życia i zdrowia na wsi.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa już 31 października 2022 r.

Szczegóły dotyczące kampanii prewencyjnej można znaleźć na stronie:
www.krus.gov.pl  w zakładce Moja Wizja Zero.


 

Przypominamy również o trwającym XXVIII Konkursie na publikacje „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”.

Konkurs adresowany jest do dziennikarzy i innych osób publikujących w środkach masowego przekazu (prasa, internet, radio, TV), a jego celem jest oddziaływanie na poprawę warunków bezpieczeństwa pracy rolników i ich rodzin przez upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach i zasadach bezpiecznej pracy, zawartych m.in. w ustanowionych przez Prezesa Kasy „Zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym” oraz w „Wykazie czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.

Zgodnie z Regulaminem Konkursu warunkiem udziału jest opublikowanie w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r. co najmniej jednej publikacji spełniającej wymogi regulaminu.

Szczegóły Konkursu na stronie www.krus.gov.pl

Termin przesłania publikacji upływa z dniem 13.01.2023 r.

 

Zapraszamy do udziału w Konkursach i życzymy powodzenia.


Kategorie spraw urzędowych