Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 r.
Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Łukasz Kupczak otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w Dziedzinie Kultury

Łukasz Kupczak otrzymał  Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego  w Dziedzinie Kultury

Z wielką radością informujemy, że Łukasz Kupczak został laureatem prestiżowego stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury na rok 2024. Wyróżnienie to zostało przyznane na realizację projektu pn. „Żywa heligonka”.

Stypendia w dziedzinie kultury zostały ustanowione w 2002 roku i mogą być przyznawane osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury na rzecz województwa śląskiego. Wnioski o stypendium mogą składać zarówno osoby fizyczne, jak i instytucje oraz inne jednostki organizacyjne dla swoich kandydatów. Stypendia przyznawane są w celu wykonania dzieła z zakresu twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Przyznawanie stypendiów w dziedzinie kultury przez Marszałka Województwa Śląskiego opiera się na propozycjach komisji powołanej przez Zarząd Województwa Śląskiego. Sejmik Województwa Śląskiego ustanowił stypendia 15 kwietnia 2002 r., co znalazło odzwierciedlenie w licznych warsztatach, seminariach i konsultacjach. Stypendia te są jedyną prawną formą bezpośredniego wsparcia ze środków publicznych osób zajmujących się sztuką i dziedzictwem kulturowym.

Łukasz Kupczak, będący utalentowanym artystą, na realizację swojego projektu „Żywa heligonka” otrzymał stypendium, które umożliwi mu rozwinięcie tej niezwykłej inicjatywy. Projekt ten ma na celu ożywienie tradycji gry na heligonce, unikalnym instrumencie muzycznym, który odgrywa ważną rolę w regionalnej kulturze.

Jesteśmy dumni, że Łukasz Kupczak, reprezentujący nasz region, został wyróżniony tak prestiżowym stypendium. Jego projekt „Żywa heligonka” z pewnością przyczyni się do zachowania i promocji regionalnego dziedzictwa kulturowego. Gratulujemy Łukaszowi i życzymy mu sukcesów w realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Cieszymy się, że możemy wspierać lokalnych twórców, którzy dzięki takim inicjatywom przyczyniają się do wzbogacenia kulturalnego naszego regionu.

Kategorie spraw urzędowych