Dziś jest czwartek, 23 marca 2023 r.
Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Możliwość skorzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020 dla obywateli Ukrainy

Możliwość skorzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020...

OGŁOSZENIE

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Radziechowy-Wieprz informuje, iż w związku z prowadzonymi działaniami wojennymi na terenie Ukrainy dopuszczalne jest kwalifikowanie do pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020 obywateli tego kraju.

Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej wystosował pismo do organizacji Partnerskich uczestniczących w Podprogramie 2021. Poinformował w nim, że w związku z kryzysem uchodźczym związanym z działaniami wojennymi na terenie Ukrainy, od dnia 24 lutego 2022 r. dopuszczalne jest kwalifikowanie do pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa  2014–2020  obywateli Ukrainy, którzy  przekroczyli granicę Rzeczpospolitej Polskiej. Postanowienie to obowiązuje do czasu przekazania nowych wytycznych.

W związku z powyższym osoby/ rodziny przebywające na terenie naszej Gminy i zainteresowane otrzymywaniem pomocy w niniejszej formie mogą zgłaszać się do OPS od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania celem wypełnienia odpowiedniego dokumentu uprawniającego do odbioru żywności.

Drukuj/PDF

Eksportuj dokument do PDF, jeśli chcesz wydrukować lub zapisać zawartość tej strony.

Udostępnij

Kategorie spraw urzędowych