Dziś jest czwartek, 23 marca 2023 r.
Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Nadleśnictwo Węgierska Górka dla przedszkolaków

„Leśniczy często chodzi po lesie.
Zawsze zwierzętom swą pomoc niesie.
Zna każdą ścieżkę krzewy i drzewa,
rozpozna ptaka, który zaśpiewa.” (B.Forma)

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne jest wychowanie młodego pokolenia w szacunku do przyrody i dbałości o środowisko naturalne. Wieloletnia współpraca Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach z Nadleśnictwem Węgierska Górka jest w aspekcie wychowawczym i edukacyjnym nie do przecenienia. Wszyscy znamy niezwykle wartościowe coroczne konkursy plastyczne organizowane przez Nadleśnictwo, w których nasze przedszkolaki od wielu lat odnoszą sukcesy. Za każdym razem wracają do przedszkola obdarowani atrakcyjnymi nagrodami. Wielokrotnie odwiedzaliśmy Izbę Przyrodniczą w siedzibie Nadleśnictwa. Nasze przedszkolne korytarze niejednokrotnie ozdabiały podarowane przez Nadleśnictwo choinki, a piękna statuetka z wilkiem od Pana Nadleśniczego Mariana Knapka zajmuje honorowe miejsce w gabinecie dyrektora przedszkola. Równie cenną formą współpracy są cykliczne spotkania przedszkolaków z pracownikami Nadleśnictwa Węgierska Górka. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w obydwu naszych przedszkolach w dniu 12 lutego 2020r. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały prelekcji  na temat ptaków zamieszkujących nasze lasy i sposobach wspierania ich podczas zimy. Były też odpowiedzi na pytania dotyczące wielu innych aspektów pracy leśniczego. Pracownicy Nadleśnictwa przekazali na ręce dyrektor Małgorzaty Kasperek piękny album „Lasy Polskie” z dedykacją Pana Nadleśniczego Mariana Knapka:

„Dla Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach z życzeniami
realizacji planów i zamierzeń oraz wszelkiego dobra i życzliwości”.

Były też słodycze dla dzieci i karma dla ptaków do przedszkolnych karmników. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami i życzeniami dalszej  niezmiernie wartościowej dla Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach współpracy. Darz Bór!

 

Małgorzata Kasperek - dyrektor Przedszkola
im. Władysława Pieronka w Radziechowach

Drukuj/PDF

Eksportuj dokument do PDF, jeśli chcesz wydrukować lub zapisać zawartość tej strony.

Udostępnij

Kategorie spraw urzędowych