Dziś jest wtorek, 21 maja 2024 r.
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Obchody 3 Maja Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Radziechowy-Wieprz

Obchody 3 Maja Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Radziechowy-Wieprz

W dniu 3 maja 2024 roku, mieszkańcy Gminy Radziechowy-Wieprz zgromadzili się w Kościele parafialnym pw. Św. Marcina w Radziechowach, by uczcić ważne dla historii Polski Święto Konstytucji 3 Maja. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny rozpoczęła się o godzinie 10:30, gromadząc licznie mieszkańców oraz gości z różnych środowisk społecznych.

Podczas uroczystej Mszy, Kościół wypełniły dźwięki modlitw i pieśni, a atmosfera nabożeństwa napełniła serca zgromadzonych duchowym skupieniem i refleksją nad znaczeniem wolności i narodowej tożsamości. Obecne były również poczty sztandarowe, które symbolicznie reprezentowały różne instytucje oraz organizacje działające na terenie Gminy Radziechowy-Wieprz.

Niezwykle wzruszający moment nastąpił, gdy Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Bystrej zaprezentowała się po Mszy, prezentując swoje umiejętności wokalne i muzyczne. Uczniowie, w sposób pełen zaangażowania, wzbogacili uroczystość swoimi występami, dodając do niej młodzieńczego entuzjazmu i radości.

Obecni na Mszy Świętej byli także przedstawiciele władz lokalnych, w tym Pan Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz, Sołtysi oraz Radni z Gminy, którzy wraz z mieszkańcami oddawali hołd Konstytucji 3 Maja oraz świętowali wartości, jakie ta Konstytucja symbolizuje dla polskiego społeczeństwa.

Po zakończeniu uroczystej liturgii i otrzymaniu błogosławieństwa od Księdza Piotra Pokojnikowa, wszyscy zgromadzeni udali się, aby wspólnie celebrować Święto 3 Maja. To niezwykłe święto, obchodzone w atmosferze wspólnoty i patriotyzmu, stanowi czas refleksji nad historią i przyszłością naszej Ojczyzny, jednocześnie umacniając więzi społeczne i wartości, które są fundamentem naszej tożsamości narodowej.

 

https://cowkulturze.pl/obchody-3-maja-obchody-swieta-konstytucji-3-maja-w-gminie-radziechowy-wieprz/

Kategorie spraw urzędowych