Dziś jest sobota, 20 kwietnia 2024 r.
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

PODPISANO UMOWĘ NA PRZEBUDOWĘ DROGI POWIATOWEJ 1425 S W WIEPRZU

PODPISANO UMOWĘ NA PRZEBUDOWĘ DROGI POWIATOWEJ 1425 S W WIEPRZU

1 lipca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu podpisano umowę na wykonanie inwestycji Przebudowa drogi powiatowej nr 1425 S Wieprz – Juszczyna Jeleśnia w km od 0+028 do km 0+658 w miejscowości Wieprz wraz z budową kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego i przebudową kolidujących urządzeń obcych.

W podpisaniu umowy uczestniczyli Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Członek Zarządu Powiatu Jan Witkowski, Kierownik Biura Rozwoju Funduszy Zewnętrznych i Inwestycji Stanisław Baczyński, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Kotajny, Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek, Wójt Gminy Radziechowy Wieprz Maciej Mika i przedstawiciele konsorcjum firm wykonawczych Jan Tyc i Krzysztof Pytlarz.

Z uwagi na wspólny interes dot. infrastruktury drogowej Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wniosła znaczną część środków do przedmiotowej inwestycji.

Warto przypomnieć, że 29 czerwca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu podpisano umowę pomiędzy Wojewodą Śląskim a Powiatem Żywieckim na dofinansowanie przedmiotowej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na kwotę 2,4 mln złotych.

http://www.zywiec.powiat.pl/

Kategorie spraw urzędowych