Dziś jest wtorek, 21 maja 2024 r.
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

POTYCZKI EKOLOGICZNE 2024 - Z ŻYWIOŁAMI ZA PAN BRAT w Przedszkolu Małego Księcia w Wieprzu

POTYCZKI EKOLOGICZNE 2024 - Z ŻYWIOŁAMI ZA PAN BRAT w Przedszkolu Małego Księcia w Wieprzu

24.04.2024r. z okazji Dnia Ziemi, w sali Domu Ludowego w Wieprzu odbyło się spotkanie pod hasłem "Potyczki ekologiczne 2024 - Z żywiołami za pan brat". Na ekologiczne potyczki zostały zaproszone dzieci 6 - letnie ze wszystkich przedszkoli z terenu Gminy Radziechowy - Wieprz, które przyjechały ze swoimi wychowawczyniami oraz niejednokrotnie również z rodzicami. Organizatorem przedsięwzięcia było Przedszkole Małego Księcia w Wieprzu przy współpracy z GCKPT Radziechowy - Wieprz, a pomysłodawczyniami i realizatorkami, były nauczycielki zatrudnione w naszym przedszkolu - Pani Anna Dudek i Pani Alicja Jakubiec.

Na spotkaniu gościliśmy Panią Małgorzatę Pielę Kierownika Referatu Oświaty Gminy Radziechowy - Wieprz, Panią Agnieszkę Biegun Dyrektora GCKPT Radziechowy - Wieprz wraz z Panią Brygidą Murańską, Pana Miłosza Polaka podleśniczego Nadleśnictwa Węgierska Górka, Pana Sławomira Madejczyka przedstawiciela Firmy PIOTR PLAST, Pana Bogusława Juźwę Prezesa PZW Koło Żywiec Zabłocie i Pana Szymona Błachuta członka Zarządu oraz Panią Paulinę Kosiec z-cę Przewodniczącej Rady Rodziców naszego przedszkola.

Organizowanie spotkań ekologicznych dla przedszkolaków to wieloletnia tradycja naszego przedszkola, którą przerwała pandemia COVID-19. W latach 2016 - 2019 nasze przedszkole było organizatorem corocznego Gminnego Turnieju wiedzy ekologicznej dla przedszkolaków. W tym roku w nieco zmienionej formule postanowiliśmy wrócić do organizowania przedsięwzięcia pod hasłem Potyczki Ekologiczne 2024 – Z żywiołami za pan brat. Głównym celem Ekologicznych potyczek - 2024 było kształtowanie u dzieci świadomości ekologicznej, pogłębianie i usystematyzowanie ich wiedzy dotyczącej 4 żywiołów, a także stworzenie możliwości do integracji społeczności przedszkoli, działających na terenie Gminy Radziechowy - Wieprz, ze sobą wzajemnie oraz z lokalnymi instytucjami działającymi na rzecz ochrony przyrody.

Na zaproszone drużyny czekała pięknie wystrojona sala oraz przygotowane zadania w czterech kategoriach, z których każda utrwalała i wzbogacała wiedzę dzieci o wybranym żywiole. Pani Alicja i Anna za każde wykonane zadanie nagradzały drużyny przygotowanymi punktami, którymi były: butelki wody, kolorowe balony, ozdobne świece w pięknych ekologicznych kształtach, wykonane przez naszą absolwentkę – Malwinę Wróbel oraz doniczki z ziemią i sadzonki pachnących kwiatów. Zebrane punkty podczas potyczek były oczywiście gadżetami, które dzieci zabrały ze sobą do domu. Podczas potyczek dzieci miały możliwość współpracy wewnątrz drużyny, a także współpracy z kolegami i koleżankami z innych placówek. Bardzo miłym akcentem spotkania była możliwość zaprezentowania przygotowanego przez drużyny wiersza lub piosenki tematycznie związanych z żywiołami. Zarówno poziom wykonania zadań, włącznie z posadzeniem kwiatuszka w donicy, jak i występy artystyczne, były na bardzo wysokim poziomie i znalazły uznanie w oczach zaproszonych gości, czego wyrazem były gromkie brawa i pochwały.

Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Węgierska Górka i Firmę PIOTR PLAST. Natomiast Dyrektor GCKPT Radziechowy - Wieprz wręczyła wszystkim drużynom nagrody dla przedszkola. Wszyscy zaproszeni goście, sponsorzy oraz nauczyciele zostali obdarowani Dyplomami - Podziękowania oraz pamiątkowymi statuetkami, które ufundowała Rada Rodziców naszego przedszkola.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim zaproszonym gościom, nauczycielom i przedszkolakom za przybycie na ekologiczne potyczki do naszego przedszkola. Dziękuję PZW Koło Żywiec Zabłocie za pomoc w kształtowaniu u dzieci postaw proekologicznych. Dziękuję Firmie PIOTR PLAST, Nadleśnictwu Węgierska Górka oraz GCKPT Radziechowy - Wieprz za pomoc w realizacji naszych działań statutowych i ufundowanie nagród dla przedszkolaków. Składam również podziękowanie Panu Maciejowi Mice - Wójtowi Gminy Radziechowy - Wieprz za bezpłatne udostępnienie nam sali Domu Ludowego, Rodzicom przedszkolaków za wsparcie naszych działań, a Pani Annie Dudek i Alicji Jakubiec za pomysł oraz ogromne zaangażowanie w jego realizację.

Na zakończenie gratuluję wszystkim przedszkolakom i mam nadzieję, że wizyta w naszym przedszkolu pozostanie w ich pamięci na długo.

Danuta Adamczyk
Dyrektor Przedszkola Małego Księcia w Wieprzu

 

Obszerna fotorelacja z wydarzenia: Strona Publicznego Przedszkola w Wieprzu - POTYCZKI EKOLOGICZNE 2024 - Z ŻYWIOŁAMI ZA PAN BRAT (szkolnastrona.pl)

Kategorie spraw urzędowych