Dziś jest środa, 4 października 2023 r.
Imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Spot profilaktyczny: "To od Ciebie zależy, jak zakończy się ta historia"

1 sierpnia w Sali Ratuszowej Urzędu Miejskiego w Żywcu odbyła się premiera spotu profilaktycznego „To od Ciebie zależy, jak zakończy się ta historia”.

Spot został zrealizowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu we współpracy z Urzędem Miejskim w Żywcu Głównym założeniem spotu jest zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowanie się na miejscu zdarzenia, bowiem od tego zależy życie i zdrowie uczestników. Temat jest bardzo istotny i warty szczególnego zainteresowania, ponieważ coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, gdy uczestnicy zdarzenia drogowego nie wiedzą, jak powinni postąpić, a co gorsza oddalają się z miejsca zdarzenia.

W spocie gościnnie wystąpił Bartosz Ostałowski, który jest jedynym na świecie kierowcą sportowym, który prowadzi samochód wyłącznie stopą. Pan Bartosz kilkanaście lat temu uległ wypadkowi drogowemu, w wyniku którego stracił obie ręce. Uczestnik tego zdarzenia nie udzielił mu pomocy i odjechał. Być może gdyby jego reakcja była inna, ta historia zakończyłaby się inaczej.

Realizacja spotu nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania wielu osób, m.in. Bartosza Ostałowskiego, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, ratowników z Ratownictwa Medycznego w Żywcu, Szpitala Powiatowego w Żywcu, Andrzeja, Artura i Jana Wandzel oraz realizujących spot – Sebastiana Duchnowicza i Pawła Szczotki.
W spocie wystąpili: Aleksander Jakubiec, Sylwester Gorząd, Marta Skórzak, Alan Sternal, Szczepan Pieronek, Kacper Roczyna, Bartłomiej Sikora, Cezary Kubica, Damian Pawlus, Dawid Niemczyk, Marcin Foltyn oraz gościnnie Bartosz Ostałowski.

Link do filmu: https://www.facebook.com/watch/?v=986343969276047&t=2


Kategorie spraw urzędowych