Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 r.
Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Survivalowe zajęcia z bezpieczeństwa dla Przedszkolaków

Survivalowe zajęcia z bezpieczeństwa dla Przedszkolaków

Przed nami okres wakacyjny, czas zabawy i relaksu. Wolni od obowiązków związanych z pracą i nauką możemy planować najróżniejsze przygody. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych, a zwłaszcza tych najmłodszych. I właśnie troska o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacyjnego wypoczynku przyświecała zajęciom terenowym zorganizowanym w Przedszkolu im. Władysława Pieronka w Radziechowach.

Wielką wartością Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach są jego Wspaniali Przyjaciele. Do tego znamienitego grona od lat należy emerytowany  żołnierz Wojska Polskiego, sierżant Krzysztof Bejcar.  18 czerwca 2024r.  w ogrodzie Przedszkola im. Władysława {Pieronka w Radziechowach odbyły się zajęcia terenowe dla grup starszych prowadzone przez nauczycielkę Monikę Bejcar z udziałem pana Krzysztofa. Zajęcia zostały zorganizowane w formie survivalowej gry terenowej. Dzieci podczas zajęć nauczyły się jak wyznaczać kierunki w terenie i na mapie. Wiele radości sprawiło im poszukiwanie z mapami ukrytych liter i rozkodowanie hasła.  W nagrodę za prawidłowo wykonane zadania przedszkolaki  pod kierunkiem wychowawczyń i pana Krzysztofa rozłożyły różnego rodzaju namioty. W ramach "szkoły przetrwania" dzieci dowiedziały się, jak pozyskać i oczyszczać wodę w terenie i jak w bezpieczny sposób rozpalić ognisko. Niezwykle ważnym elementem zajęć było przypomnienie zasad, które każde dziecko powinno znać, aby na co dzień, a zwłaszcza w czasie  wakacji być bezpiecznym.

Z całego serca dziękujemy Panu Krzysztofowi Bejcarowi za współtworzenie przedszkola, wkład w edukację dla bezpieczeństwa oraz kształtowanie postaw patriotycznych najmłodszych mieszkańców Radziechów.  Zasady bezpieczeństwa, przekazane przedszkolakom w ramach niezwykle ciekawych survivalowych zajęć, pozostaną z nimi na całe życie.

Z życzeniami bezpiecznych wakacji:
Małgorzata Kasperek - dyrektor Przedszkola
im. Władysława Pieronka w Radziechowach

Kategorie spraw urzędowych