Dziś jest niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Św. Mikołaj w Stowarzyszeniu Dzieci Serc

Św. Mikołaj w Stowarzyszeniu Dzieci Serc

Dzisiaj dotarł do nas długo oczekiwany Gość - Św. Mikołaj, a że był już mocno zmęczony, wiadomo do tylu domów zapukał, by dać radość jego mieszkańcom, toteż dotarł z wyjątkowym pomocnikiem. Był nim Pan Grzegorz Rypień, Namiestnik husarski Grzegorz - reprezentujący Małopolską Chorągiew Husarską. A jak było zapraszamy do fotorelacji.

Dziękujemy:
Małopolskiej Chorągwi Husarskiej
Magdalenie Wawrzeczko
Państwu Ewie i Jarosławowi Piecuchom
oraz wszystkim Tym, którzy sprawili naszym "Dzieciom Serc" tyle radości.
Jesteśmy pewni, że Św. Mikołaj o wszystkich opowie naszemu Ojcu w Niebie. Do zobaczenia za rok.

 

Zapewne jesteście zdziwieni dlaczego uczestnicy tej uroczystości byli w takich strojach? 

Ponieważ w ostatnia niedzielę ks. proboszcz Piotr Pokojnikow ogłosił radosna wiadomość, że nasza parafia rozpoczęła świętowanie 630 rocznicy powstania - w gazetce parafialnej była już informacja, a więc Dzieci Serc z tej racji miało spotkanie ze św. Mikołajem w takiej wyjątkowej stylizacji i gdzie pomocnikiem był namiestnik husarski Grzegorz Rypień z GRH Podolskiego Regimentu Odprzodowego, a każdy z uczestników spotkania musiał założyć chociaż jeden z elementów stroju z naszej XVI garderoby.
Kiedy św. Mikołaj udał się jeszcze z wizytą do innych dzieci,  my słuchaliśmy wspomnień o naszej parafii i to o tych bardzo odległych czasach. Ciekawe kto z nas wie kto to jest kmieć? Na odpowiedzi czekamy na BF stowarzyszenie Dzieci Serc.

Jadwiga Klimonda

Kategorie spraw urzędowych