Dziś jest niedziela, 25 lutego 2024 r.
Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Święto Przedszkola Małego Księcia w Wieprzu

Święto Przedszkola Małego Księcia w Wieprzu

20 listopada to od 1989r. Międzynarodowy i od 2014r. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to również od 2022r. Święto Przedszkola Małego Księcia w Wieprzu. Wybór tego właśnie dnia na świętowanie w naszym przedszkolu, spowodowany był faktem nierozerwalnej więzi, jaka łączy prawa dziecka i poruszone w książce Antoine’a de Saint- Exupéry᾿ego pt. „Mały Książę”, uniwersalne i ponadczasowe wartości.

„O Mały Książę pokaż jak żyć
I widzieć, co niewidoczne.
Szanować ludzi, tak jak tą Różę
I spełniać swoje marzenia.”

Z tego też względu 20 listopada 2023r. została w naszym przedszkolu zorganizowana uroczystość, na której obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Radziechowy – Wieprz Pan Maciej Mika, st. Wizytator KO Delegatura Bielsko – Biała Pani Ilona Włoch, Radni Rady Gminy Radziechowy – Wieprz Pani Małgorzata Matlak i Pani Katarzyna Syc, Kierownik Ref. Oświaty Pani Małgorzata Piela i Gł. Księgowa Ref. Oświaty Pani Barbara Lizak, sołtys Wieprza Pan Wiesław Kliś, Pani Anna Micherda oraz przedstawiciele rodziców naszych przedszkolaków z Przewodniczącą Rady Rodziców na czele - Panią Martą Nogą wraz z członkami Prezydium Rady.

Dla zaproszonych gości, pracowników przedszkola i przedszkolaków grupa Przyjaciele Planet wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią M. Więcek i I. Dudek przygotowały montaż słowno – muzyczny pod hasłem „Jedynie dzieci wiedzą czego szukają”, który wprowadził wszystkich obecnych w bardzo radosny nastrój świętowania. Podczas występu dzieci odgrywały scenki związane z budową przedszkola i jego otwarciem, następnie w bardzo trafny sposób przedstawiły treści związane z ich prawami, po czym zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności zdobyte na zajęciach przedszkolnych od początku roku szkolnego.

Uroczystość z okazji Święta Przedszkola odbyła się również w budynku przedszkola na ul. Figurów, gdzie dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń również przygotowały występy artystyczne, a następnie zostały pasowane na przedszkolaki.

Dziękuję Paniom – A. Dudek, I Dudek, A. Jakubiec, J. Jasek-Pacynie i  M. Więcek za przygotowanie programów artystycznych, a pozostałym pracownikom za zapewnienie poczęstunku dla gości i aktywne włączenie się w organizację uroczystości.

W imieniu całej społeczności przedszkolnej składam serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym gościom, którzy uświetnili naszą uroczystość, której celem było nie tylko pielęgnowanie ceremoniału przedszkolnego i zamanifestowanie jedności wśród społeczności Przedszkola Małego Księcia w Wieprzu, ale również zwrócenie uwagi na potrzebę ciągłej edukacji społeczeństwa w zakresie przestrzegania praw dzieci oraz konieczności wypełniania wobec nich obowiązków ludzi dorosłych.

Danuta Adamczyk
Dyrektor Przedszkola Małego Księcia w Wieprzu

Pełna fotorelacja z wydarzenia znajduje się na naszej stronie internetowej:
Strona Publicznego Przedszkola w Wieprzu - Święto Przedszkola na ulicy Żywieckiej (szkolnastrona.pl)
Strona Publicznego Przedszkola w Wieprzu - Święto Przedszkola w budynku na ul. Figurów (szkolnastrona.pl)

Kategorie spraw urzędowych