Dziś jest sobota, 20 kwietnia 2024 r.
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

WIZYTA GOSPODARCZA

WIZYTA GOSPODARCZA


W dniu 17 lutego podczas 58 Sesji Rady Gminy Radziechowy-Wieprz gościliśmy znamienitych gości: Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Pana Stanisława Szweda, Wojewodę Pana Jarosława Wieczorka, Posła na Sejm Pana Kazimierza Matusznego oraz Starostę Miasta Żywca Pana Andrzeja Kalatę.

W ramach wizyty gospodarczej w Powiecie Żywieckim Pan Jarosław Wieczorek - Wojewoda woj. śląskiego nie mógł ominąć naszej Gminy. Pan Wójt Maciej Mika zwrócił się do gości słowami: „Jesteśmy zaszczyceni wizytą Pana Ministra, Pana Wojewody, Pana Posła i Pana Starosty w progach Gminy Radziechowy-Wieprz. Serdecznie dziękujemy za wsparcie oraz okazaną pomoc w realizacji różnego rodzaju przedsięwzięć i inwestycji”.

Wizyta przebiegła sprawnie i w miłej atmosferze. Po zakończeniu 58 Sesji Rady Gminy goście udali się do Domu Ludowego w Radziechowach, gdzie mogli porozmawiać z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, Księżmi oraz Sołtysami. Następnie obejrzeli nowopowstałą salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Przybędzy. Tam przywitani kwiatami przez uczniów mogli zobaczyć jako pierwsi pięknie wykończoną salę. Nie mogło zabraknąć wizyty w Przedszkolu im. Małego Księcia w Wieprzu, gdzie poruszono tematy związane z oświatą. Podczas wizyty omówiono również potrzeby mieszkańców Gminy Radziechowy-Wieprz, a także plany rozwojowe na najbliższe lata.

AZK

https://cowkulturze.pl/wizyta-gospodarcza/

Kategorie spraw urzędowych